osteoporoza Mit: prawda o złamanych kości

Rzeczywistość: Złamania u osób powyżej 50 roku życia może być pierwszą oznaką słabych kości z osteoporozą lub niską masą kostną. Każdego roku 1,5 miliona starszych wielu ludzi na świecie cierpi z powodu złamania kości osteoporoza. Połowa wszystkich kobiet w wieku powyżej 50 lat, a jedna czwarta wszystkich ludzi, ucierpi pęknięcie osteoporozy związane z kondensatorem kiedyś w pozostałym do zapadalności. A problem rośnie: Chirurg ogólny szacuje, że do 2020 roku połowa wszystkich wielu ludzi na całym świecie ponad 50 będzie na ryzyko złamań kości z osteoporozą i niską masą kostną.

Jeśli masz więcej niż 50 lat, każde złamane kości powinny być traktowane bardzo poważnie. Możesz pomyśleć sobie: “Kto by się złamał kość po zrobieniu takiego upadku”, ale przerwa po upadku u osób powyżej 50 może być kluczowym objawem osteoporozy. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy należy wykonać badanie gęstości kości w celu określenia, czy pęknięcie mogło być spowodowane osteoporozą.

Kiedy już zdiagnozowano osteoporozę chcesz diety stały dopływ składników odżywczych do budowy kości. Pyszne dania, które następują oferują grono wapnia i witaminy D, które stanowią podstawę diety dla solidnym szkielecie, a także innych składników odżywczych o zasadniczym znaczeniu dla zdrowia kości, w tym białka; Dodatkowy bonus: Zupa z łososia jest szczególnie bogata w tłuszcze omega-3, korzystne dla kości i sercem, i dostarcza prawie wszystkie witaminy D większości dorosłych od 19 do 50 lat zapotrzebowanie na …

Istnieje wiele leków dostępnych do leczenia osteoporozy, i wykazano znaczne zmniejszenie ryzyka f ractures kości u osób z osteoporozą. Jeśli lekarz przepisuje się leki na osteoporozę, ważne jest, aby zachować biorąc go, nawet jeśli nie widać poprawy na swoim następnym skanowaniu gęstości kości. Leki Osteoporoza może być zmniejszając ryzyko złamań kości, w sposób, który nie pojawi się na skanie gęstości kości. I jak zawsze, należy kontynuować dietę bogatą w wapń i witaminę D.

ŹRÓDŁA

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej: “Bone Zdrowia i Osteoporoza: Sprawozdanie z Surgeon General 2004.”

Narodowa Fundacja Osteoporozy.

Academy of Surgeons ortopedyczne.