Osteoporoza-kiedy wezwać lekarza

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli

Podczas karmienia złamaną kość, może ulec pokusie, aby bezpiecznie odpoczywać na kanapie, dzień i noc, aż będzie uzdrowiony. Nie rób tego! Twój powrót do zdrowia będzie lepiej, jeśli postępuj zgodnie z poleceniami lekarza i pozostać tak aktywne, jak to możliwe; Być może trzeba zrobić inaczej na chwilę. Ale nagrody dla aktywnego wypoczynku są świetne. Będziesz budować siłę i chroni kości od osłabienia, mówi Robert Dorman, fizjoterapeuta w Massachusetts General w Bostonie; Łatwość z powrotem do domu rutyny z nich inteligentne …

Jeśli zbliża się wiek 65 lat, ma osteopenię lub uważasz, że jesteś w grupie wysokiego ryzyka osteoporozy, porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach.

Jeśli nie ma żadnych czynników ryzyka osteoporozy i są już przyjmują środki zapobiegawcze, takie jak podjęcie odpowiedniej wapnia i witaminy D, może wystarczy tylko rutynowe badania przesiewowe.

Pracownicy służby zdrowia, którzy mogą ocenić swoje objawy i ryzyko osteoporozy m.in.

Aby przygotować się na wizytę, dzięki czemu większość wizytę.

Uważasz, że masz złamaną kość zauważyć zniekształcenia po upadku, lub nie może przenieść część ciała; Mają nagły, silny ból, gdy mając na wadze.

Chcesz omówić ryzyko osteoporozy; Objawy menopauzy lub zakończeniu menopauzy i chce rozmawiać, czy należy przyjmować leku do zapobiegania osteoporozie; Zostały poddane obróbce na złamania spowodowane przez drobne uszkodzenia, takie jak prosty upadku, i chcą, aby omówić ryzyko wystąpienia osteoporozy.

lekarzy pielęgniarki; asystentów lekarza; lekarze medycyny rodzinnej; internistów; Reumatolodzy; Endokrynolodzy; Ginekolodzy.