Osteoporoza: jak długo muszę podjąć bisfosfoniany?

Bisfosfoniany, najczęstszym rodzajem leków na osteoporozę, są zazwyczaj podejmowane przez trzy do pięciu lat. Po tym, lekarz weźmie pod uwagę indywidualne czynniki ryzyka w celu ustalenia, czy jesteś bardziej prawdopodobne, aby pomóc lub zaszkodzić kontynuując do podjęcia tych lub innych leków osteoporozy.

Bisfosfoniany obejmują ibandronianu (Boniva), alendronian (Fosamax), rizedronian (Actonel, Atelvia) i kwas zoledronowy (Reclast). Ponadto do spowalniania utraty kości i zmniejsza ryzyko złamań kości, osteoporoza tych leków może powodować działania niepożądane, w tym

Większość ludzi nie otrzymują żadnych dodatkowych korzyści Złamanie-prewencji po ich przyjmujących bisfosfoniany dożylnie przez okres dłuższy niż trzy lata lub bisfosfonianów doustnych dłużej niż pięć lat.

Z tego powodu, a być może także pomóc uniknąć skutków ubocznych, lekarz może zalecić zatrzymujące bisfosfoniany po trzech do pięciu lat – zwłaszcza jeśli ogólne ryzyko złamań jest niska. Która jest określana przez gęstość kości, wieku i historii wcześniejszych złamań.

Jeśli zwiększa się ryzyko złamania w przyszłości, lekarz może zalecić ponowne uruchomienie bisfosfoniany lub próbuje inny typ osteoporozy leków.

Z

wizyty u lekarza