osphena (wtrysk) używa, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Osphena?

Osphena jest stosowany w celu łagodzenia bólu podczas stosunku płciowego w okresie menopauzy. Ospemifen nie jest to leki przeciwbólowe.

Osphena mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie używaj Osphena jeśli jesteś w ciąży lub może zajść w ciążę.

Ważna informacja

Nie należy stosować tego leku, jeśli masz nietypowe krwawienia z pochwy, rak piersi lub macicy, lub przebyty zawał serca, udar mózgu lub zakrzepu.

Osphena może zwiększyć ryzyko zachorowania na przerost endometrium, stan, który może prowadzić do raka macicy. Zgłaszać wszelkie nietypowe krwawienia z pochwy do lekarza od razu.

Osphena może również zwiększać ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub krwi skrzep. Porozmawiaj z lekarzem o swoich poszczególnych ryzyk.

Nie należy stosować Osphena jeśli jesteś uczulony na ospemifenu, jeśli jesteś w ciąży, lub jeśli masz

Przed zastosowaniem leku

przebyty zawał serca, udar mózgu lub zakrzepu

nietypowe krwawienie z pochwy, że lekarz nie sprawdził; lub

każdego typu piersi, macicy, lub hormonozależnego raka.

Aby upewnić się, Osphena jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby

historia raka piersi; lub

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca (takie jak cukrzyca, palenie tytoniu, nadwaga, mających wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu).

Osphena może zwiększyć ryzyko zachorowania na przerost endometrium, stan, który może prowadzić do raka macicy. Jeśli Twoja macica nie został usunięty, lekarz może przepisać progestagen, aby podjąć w celu obniżenia tego ryzyka podczas przyjmowania tego leku.

Osphena może również zwiększać ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub krwi skrzep. Porozmawiaj z lekarzem o swoich poszczególnych ryzyk.

Rząd kategorii ciąża X. Ten lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować wady wrodzone. Nie używaj Osphena jeśli jesteś w ciąży lub może zajść w ciążę. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę w trakcie leczenia. Stosować skuteczną antykoncepcję podczas przyjmowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Może trzeba będzie mieć negatywny test ciążowy przed rozpoczęciem leczenia.

Nie wiadomo, czy ospemifen przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Osphena jest zwykle podawana raz na dobę. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Weź z jedzeniem.

Zgłaszać wszelkie nietypowe krwawienia z pochwy do lekarza od razu.

Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy na bieżąco (co 3 do 6 miesięcy) w celu ustalenia, czy należy kontynuować leczenie. Self-zbadać swoje piersi dla grudek na miesiąc podczas robienia Osphena.

Jeśli potrzebujesz operacji lub jeśli będzie na leżenia w łóżku, może trzeba przerwać przyjmowanie tego leku przez krótki czas. Każdy lekarz lub chirurga, który cię leczy powinni wiedzieć, że pacjent Osphena.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Jak należy stosować Osphena?

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Osphena: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

nagłe drętwienie lub osłabienie (zwłaszcza po jednej stronie ciała), nagły silny ból głowy, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia lub równowagi

ból w klatce piersiowej, nagła kaszel, świszczący oddech, przyspieszony oddech, odkrztuszanie krwi

ból, obrzęk, ciepło, lub zaczerwienienie w jednej lub obu nóg; lub

nienormalne krwawienie z pochwy.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Osphena

uderzenia gorąca

upławy

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

zwiększona potliwość; lub

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

skurcz mięśni.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co należy unikać?

Zwykła dawka dla dorosłych dyspareunia

Umiarkowanych lub ciężkich: 60 mg raz na dobę; Czas trwania leczenia: Czas trwania Najkrótsza konieczność leczenia objawów i zapobiegania zagrożeniom; Komentarze: Weź z jedzeniem

Osphena skutki uboczne

Nie należy stosować Osphena razem z estrogenami, takimi jak pigułki antykoncepcyjne lub leki hormonalnej.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia tym lekiem, zwłaszcza

flukonazol.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z ospemifenu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

1.02.2013-08-15, 08:11:19.

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

dyspareunia ospemifen

Osphena informacje dozowania

Jakie inne leki wpłynie Osphena?

Osphena (ospemifen)