ospemifen

Ospemifen jest estrogen agonistą / antagonistą tkanką efektów selektywnej. W endometrium, ospemifen jest estrogen skutki agonistyczne. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia raka endometrium u kobiet z zachowaną macicą, kto korzysta bez sprzeciwu estrogenów. Dodawanie progestagen do leczenia estrogenem zmniejsza ryzyko rozrost śluzówki macicy, co może być prekursorem raka endometrium. Estrogen-sama terapia ma zwiększone ryzyko udaru i zakrzepicy żył głębokich. Ospemifen 60 mg / dzień miał zakrzepowo-zatorowych i udaru krwotocznego mózgu częstość występowania 0,72 i 1,45 na 1000 kobiet, odpowiednio, VS 1.04 i 0 na 1000 kobiet w grupie placebo. Częstość występowania ZŻG o ospemifen 60 mg / dobę wynosi 1,45 na 1000 kobiet vs 1,04 na 1000 kobiet w grupie placebo.

Używa Dla ospemifenu

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Farmakologiczna Klasa: selektywny modulator receptora estrogenowego

ospemifen jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla ospemifenu dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na ospemifenu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Ospemifen nie jest wskazany do stosowania w populacji pediatrycznej.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność ospemifenu w podeszłym wieku.

Przed użyciem ospemifenu

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia ospemifenu, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Ospemifenu za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie ospemifenu któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie ospemifenu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jest bardzo ważne, aby użyć ospemifenu dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne.

ospemifen wyposażony jest w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotki. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź ospemifenu z jedzeniem.

Dawka ospemifenu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki ospemifenu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki ospemifenu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Jest mało prawdopodobne, że po menopauzie kobieta może zajść w ciążę. Ale należy wiedzieć, że za pomocą ospemifenu podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Prawidłowe użycie ospemifenu

Korzystanie ospemifenu może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, udaru mózgu lub zawału serca. Ryzyko dla tych poważnych problemów jest jeszcze większe, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca lub czy ma nadwagę lub jest dym tytoniowy. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego ryzyka. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle w klatce piersiowej, splątanie, trudności w mówieniu, podwójne widzenie, bóle głowy, niezdolność do poruszania ramion, nóg i mięśni twarzy, albo niezdolność do mówienia.

Korzystanie ospemifenu może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka trzonu macicy lub macicy. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego ryzyka. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz nieprawidłowe krwawienie z pochwy.

Upewnij się, że każdy lekarz, który cię leczy wie, że używasz ospemifenu. Być może trzeba przestać używać ospemifenu przed masz operację lub jeśli chcesz pozostać w łóżku przez długi czas.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z ospemifenu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

dyspareunia Osphena

ospemifenu Side Effects

ospemifen