Osco ból gardła

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Używa Dla Osco ból gardła

Lek ten jest dostępny bez recepty, jednak lekarz może mieć specjalne instrukcje dotyczące właściwego użytkowania i dawkę dla swojego problemu medycznego.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków fenolu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci poniżej 3 roku życia.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków fenolu u pacjentów geriatrycznych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Przed użyciem OSCO ból gardła

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają fenol. To nie może być specyficzny dla Osco ból gardła. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Stosować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy stosować większej dawki leku, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas niż jest to wskazane. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wchłaniania do organizmu i ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Lek powinien być stosowany tylko w przypadku problemów leczony przez lekarza lub warunków wymienionych w kierunkach pakietów. Przed użyciem innych problemów skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie może być obecny.

Należy uważać, aby nie dostać nic tego leku w twoich oczach, ponieważ może to powodować poważne podrażnienie oczu. Jeżeli którykolwiek z leków nie dostać się do oczu, przemyć je wodą i skontaktować się z lekarzem od razu. Ponadto, należy być bardzo ostrożnym, aby nie wdychać (wdychać) leku.

Używać

Nie należy stosować leku dłużej niż 2 dni, bez sprawdzania najpierw z lekarzem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli twój stan nie poprawi się w ciągu 7 dni, lub jeśli staje się gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Po rozpyleniu leku do jamy ustnej lub gardła swojego dziecka, obserwować dziecko, ostrożnie, aby upewnić się, że on lub ona nie ma nic leku do swoich oczu czy on lub ona nie wdychać rozpylonej cieczy.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz trudności z oddychaniem, gorączka; wysypka skórna lub pogorszenia ból, zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie w okolicach jamy ustnej.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zaczniesz mieć poważny ból gardła lub ból gardła, który występuje z wysoką gorączką, bólem głowy, nudności lub wymioty. Te być może objawy infekcji.

Prawidłowe użycie fenolu

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Środki ostrożności podczas używania OSCO ból gardła

Zapalenie migdałków / zapalenie gardła amoksycylina, azytromycyna, Zithromax, cefdinir, klarytromycyna, cefuroksym, Ceftin, Omnicef, Biaxin, Amoxil, penicylina V potasu

Ból miejscowe gardła benzocaine, mentol miejscowego, fenol miejscowego, Chloraseptic Ból gardła Spray, Cepacol ból gardła, musujące oryginalne tabletki musujące Hurricaine, Chloraseptic ból gardła do ssania, benzocaine / dekstrometorfan, Cepacol Podwójny Relief ból gardła, Alka-Seltzer Plus Zimna Formula, hale Mentho -Lyptus Drops

OSCO ból gardła Side Effects

fenol miejscowego