orto Evra

Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych sercowo hormonalnej antykoncepcji. Ryzyko to zwiększa się wraz z wiekiem, a wraz z liczbą wypalanych papierosów i jest oznaczony u kobiet powyżej 35 roku życia. Kobiety, które mają ponad 35 lat i dym nie powinien używać etynyloestradiolu / norelgestrominu. Znacznie zwiększone ryzyko żylnej choroby zakrzepowo stwierdzono wśród kobiet w wieku od 15 do 44 lat, którzy używali etynyloestradiol / norelgestrominu poprawki w porównaniu z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi zawierającymi 30 do 35 mcg etynyloestradiolu (EE) i albo lewonorgestrel lub norgestymat. Zwiększona ekspozycja estrogenu z plastra może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym zakrzepicy żylnej, w porównaniu z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi.

Dla Ortho Evra używa

Klasa terapeutyczna: Jednofazowy antykoncepcyjne Combination

Farmakologiczna Klasa: Progestin

Ten plaster zapewnia większą estrogenu do krwi niż doustnej antykoncepcji zawierającej taką samą ilość estrogenu.

Żadna metoda antykoncepcyjna jest w 100 procentach skuteczne. metody antykoncepcyjne, takie jak po operacji, aby stać się jałowe czy nie seks są bardziej skuteczne. Porozmawiaj z lekarzem opcje kontroli urodzeń.

Norelgestromin / etynyloestradiolu nie zapobiega AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. To nie będzie zapobiegać zapaleniu wątroby typu B. To nie pomoże w antykoncepcji, takie jak po niezabezpieczonym kontaktów seksualnych.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Ortho Evra

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków norelgestromin / etynyloestradiolu przezskórnego nie zostały przeprowadzone w populacji pediatrycznej. Jednak nie są spodziewane problemy pediatryczne specyficzne, które ograniczają przydatność tego leku u nastolatków. Ten lek może być stosowany do kontroli urodzeń w nastoletnich kobiet, ale nie powinny być stosowane przed rozpoczęciem miesiączki.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków norelgestromin / etynyloestradiolu przezskórnego nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Lek nie jest wskazany do stosowania u kobiet w starszym wieku.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas stosowania tego leku.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów zawierających etynyloestradiol i norelgestrominu. To nie może być specyficzny dla Ortho Evra. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby za pomocą hormonalnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy je stosować i jakie efekty mogą się spodziewać.

Pacjent broszura informacyjna będzie wam dane z wypełnioną receptę, a także zapewni wiele szczegółów dotyczących stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami dokładnie i skonsultować się z lekarzem, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyjaśnień.

Ten system przezskórny plaster ma być stosowany przez 28 dni (czterotygodniowym cyklu). Nowy system jest stosowany w każdym tygodniu przez 3 tygodnie (21 dni), a cztery tygodnie jest patch-darmo.

Po rozpoczęciu korzystania norelgestromin i etynyloestradiolu przezskórne, Twój organizm będzie wymagał co najmniej 7 dni, aby dostosować przed ciążą będzie zapobiegać. Użyj drugą formę antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, środkiem plemnikobójczym lub przepony, przez pierwsze 7 dni od pierwszego cyklu.

Sposób użycia: Trzymaj Każdy plaster w opakowaniu, aż będzie gotowy, aby go używać. przed i po zastosowaniu plastra umyć ręce wodą z mydłem. Zastosuj poprawkę na czystą, suchą i nieuszkodzoną skórę brzucha lub żołądka, górnej części ciała, górnej zewnętrznej części ramienia lub pośladki. Unikać dotykania lepkiej powierzchni plastra. Upewnij się, że nie ma balsam, proszku, kremu lub makijażu na skórę. Zastosuj poprawkę, a następnie nacisnąć go z dłoni przez 10 sekund, aby upewnić się przykleja. Zmień lokalizację plastra każdym nanieść nową. Nie należy stosować plastra na skórę, który jest kontuzjowany, połamane lub pocięte. Nie należy stosować plastra na piersi. Sprawdź plaster każdego dnia, aby upewnić się, że jest na swoim miejscu.

Prawidłowe użycie etynyloestradiolu i norelgestrominu

Jeżeli nastąpi odklejenie częściowo lub całą drogę, spróbuj zastosować go ponownie lub zastosować nowy plaster. Gdyby to było luźne mniej niż 24 godzin, nie jest potrzebna inna forma antykoncepcji. Jeśli poprawka została oderwana przez ponad 24 godzin, zastosować nowy plaster i rozpocząć nowy cykl. Drugą formą antykoncepcji powinny być stosowane.

Jeśli patch nie jest lepki lub przyklejone do materiału lub siebie, należy go usunąć i zastosować nowy plaster. Nie należy trzymać plaster w miejscu za pomocą taśmy lub okładów.

Jeśli przełączasz się z pigułek antykoncepcyjnych do stosowania plastra, należy uruchomić poprawkę w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli nie rozpocząć okres po 5 dniach, widzisz lekarza o test ciążowy. Jeśli zaczniesz poprawkę później niż pierwszego dnia miesiączki, należy użyć drugiej metody kontroli urodzeń z plastra przez pierwsze 7 dni.

Jeśli masz poronienia lub aborcji w pierwszym trymestrze ciąży, mogą zacząć norelgestromin / etynyloestradiolu przezskórne razu. Nie trzeba drugą formę kontroli urodzeń. Jeśli zaczniesz taki lek na 5 dni lub więcej po poronieniu lub aborcji, należy użyć drugiego formularza kontroli urodzeń z plastra przez pierwsze 7 dni. Jeśli masz poronienia lub aborcji po pierwszym trymestrze, należy poczekać na 4 tygodnie przed rozpoczęciem tego leku.

Jeśli krwawienie z plastra w miejscu, w dalszym ciągu korzystać z łatek jak zwykle. Jeżeli krwawienie utrzymuje się przez 2-3 cykli, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli nie masz okresu, w czasie łatka jest wyłączony, pozostając na zwykłego schematu i skontaktować się z lekarzem.

Jeżeli plaster jest niewygodne lub powodując podrażnienie, zmiany w nowym patchu w nowym miejscu. Zmień poprawkę ponownie zwykłego schematu. Nie należy stosować więcej niż jeden plaster na raz.

Po usunięciu plastra, ostrożnie złóż go na pół tak, że przylega on do siebie i odrzuć od siebie. Nadal będą pewne hormony na poprawki. Nie dotykać wnętrza plastra.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Środki ostrożności podczas używania Ortho Evra

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lekarz może rozpocząć plaster w pierwszym dniu miesiączki (tzw Dzień 1 start) lub w niedzielę (o nazwie start niedziela). Kiedy rozpoczyna się pewnego dnia, że ​​ważne jest, aby stosować ten harmonogram, nawet jeśli pacjent zapomni zmienić plaster. Nie zmienia swój harmonogram na własną rękę. Jeśli harmonogram, które zostały wprowadzone na nie jest wygodne, skontaktować się z lekarzem na temat zmiany harmonogramów.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie, jeżeli pacjent zapomni zmienić plaster. Poniższa informacja zawiera tylko niektóre ze sposobów, aby sobie z tym poradzić. Lekarz może zalecić, aby zaprzestać stosowania leku i stosować inne metody antykoncepcyjne przez resztę miesiąca, dopóki masz miesiączki. Następnie lekarz może powiedzieć, jak zacząć ponownie stosując lek.

Pominięcie zastosowania plastra w ciągu 1 tygodnia, stosuje się go jak najszybciej i rozpocząć nowy cykl. Stosować drugą formę antykoncepcji w pierwszym tygodniu nowego cyklu. Będziesz teraz mamy nowy dzień rozpoczęcia plaster.

Jeśli pacjent zapomni zmienić plaster w 2. lub 3. tygodniu przez jeden lub dwa dni, zmienić ją tak szybko jak to możliwe. jest potrzebna żadna inna forma antykoncepcji. Jeśli pacjent zapomni zmienić plaster w 2. lub 3. tygodniu przez okres dłuższy niż dwa dni, zmiany w nowym patchu i rozpocząć nowy cykl. Stosować drugą formę antykoncepcji w pierwszym tygodniu nowego cyklu. Pominięcie usunąć łatę na koniec 3 tygodnia, należy go usunąć jak najszybciej, a następnie rozpocząć nowy plaster o zwykłej dzień startu. Nigdy nie powinien mieć łatkę wyłączony na dłużej niż 7 dni z rzędu.

Przechowywać łatki w temperaturze pokojowej w zamkniętym pojemniku, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła.

Ortho Evra Side Effects

Ortho Evra (etynyloestradiol / norelgestromin)

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Po usunięciu zużyty plaster, złóż plaster na pół lepką stronach razem. Umieścić w pojemniku przed dziećmi lub zamkniętej torbie. Upewnij się, aby pozbyć się go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej. Lekarz może również sprawdzić ciśnienie krwi podczas stosowania tego leku.

Chociaż używasz tego leku w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą tego leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu. Upewnij się, że lekarz wie, czy już urodziła dziecko w ciągu 4 tygodni przed zażyciem leku.

Poinformuj lekarza lub stomatologa w zarzutem, że używasz tego leku przed wszelkiego rodzaju zabiegu (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach. Lekarz zadecyduje, czy należy kontynuować korzystanie z tego leku.

Norelgestromin i etynyloestradiol transdermalny może nie działać dobrze dla ciebie, jeśli ważyć więcej niż 198 funtów. Porozmawiaj z lekarzem o rodzaju kontroli urodzeń, który jest dla Ciebie najlepszy.

Krwawienie z pochwy różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienia, kiedy niewielkie lub krwawienie, gdy cięższy. W takim przypadku należy

Skonsultuj się z lekarzem jeśli pominąć miesiączki tak, że przyczyna może być ustalona. Mogą wystąpić zanikają, jeśli nie zostały wykorzystane patch dokładnie zgodnie z planem lub lek nie jest właściwą siłę lub typ do swoich potrzeb. Być może trzeba wykonać test ciążowy.

Jeśli podejrzewasz, że może zajść w ciążę, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku jeśli palisz papierosy lub jeśli masz ponad 35 lat. Jeśli palisz podczas korzystania z pigułek antykoncepcyjnych, zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, zawał serca lub udar. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli masz więcej niż 35 lat, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli masz nadwagę. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby rzucić palenie. Miej cukrzycy pod kontrolą. Zapytaj swojego lekarza o dietę i ćwiczenia, aby kontrolować poziom cholesterolu we krwi i masy ciała.

Będziesz narażony na więcej estrogenu, jeśli używasz tego leku niż w przypadku korzystania z typowego pigułki antykoncepcyjnej. Zwiększona ekspozycja estrogenu może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego ryzyka.

Stosowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów krzepnięcia krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, pachwinie lub nóg, zwłaszcza łydek, trudności z oddychaniem, nagły, silny ból głowy, niewyraźna mowa, nagłe, niewyjaśnione duszność, nagły niewyjaśnionej duszności , nagła utrata koordynacji, lub zaburzenia widzenia podczas stosowania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli nosisz soczewki kontaktowe, czy niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi lub raka szyjki macicy. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli twoje doświadczenie nieprawidłowych krwawień z pochwy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, ciemne zabarwienie moczu lub stolca, blade lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Stosowanie leku może zwiększać ryzyko choroby pęcherzyka żółciowego. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka.

Przed napełnianiem starą receptę, zwłaszcza po ciąży skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie kolejny badanie fizykalne, a lekarz może zmienić swoje recepty.

Stosować ostrożnie wokół małych dzieci. Plaster antykoncepcyjny może być przyczyną zadławienia przypadku połknięcia przez dziecko.

Upewnij się, że każdy lekarz, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku co najmniej 4 tygodnie przed i 2 tygodnie po poważnym zabiegom chirurgicznym.

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Nie jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku. Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zmienić ilość leku, która jest wchłaniana przez organizm.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Narodziny sterowania systemu Mirena, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera Nexplanon, Nuvaring, Yaz, noretyndronem, lewonorgestrel, Yasmin, Ortho Tri-Cyclen, Sprintec, Aviane Lo Loestrin Fe, Ortho Tri-Cyclen Lo, Microgestin Fe 1/20, Lutera , Skyla, Implanon, TriNessa, Alesse, Tri-Sprintec, Minastrin 24 Fe, Apri, Gildess Fe 1/20