opsumit

Czym jest Opsumit?

Opsumit jest stosowany w leczeniu nadciśnienia płucnego (PAH). Poprawia zdolność do wykonywania i zapobiega swój stan z coraz gorzej.

Opsumit jest dostępny tylko dla kobiet w ramach specjalnego programu z certyfikowanego aptece. Musisz być zarejestrowany w programie i zrozumieć ryzyko i korzyści wynikające z przyjmowania tego leku.

Nie używaj Opsumit jeśli jesteś w ciąży. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli pominąć miesiączki lub podejrzewa, że ​​może już zajść w ciążę w trakcie leczenia. Należy użyć bardzo skutecznych metod antykoncepcyjnych w celu zapobiegania ciąży podczas używania tego leku i przez co najmniej 30 dni po zakończeniu okresu leczenia.

Ważna informacja

Musisz mieć negatywny test ciążowy przed zażyciem Opsumit. Będziesz także być ponownie testowane co miesiąc w czasie leczenia i 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Nie należy stosować Opsumit jeśli jesteś uczulony na MACITENTAN lub jeśli jesteś w ciąży lub może zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Aby upewnić się, że lek ten jest bezpieczny dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby

Przed zastosowaniem leku

choroba serca; lub

niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek).

Ten lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować wady wrodzone. Nie używaj Opsumit jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli pominąć miesiączki lub podejrzewa, że ​​może już zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Musisz mieć negatywny test ciążowy przed rozpoczęciem leczenia. Będziemy ponownie badane co miesiąc w czasie leczenia i 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Nawet jeśli nie planujesz ciążę, jesteś uważany w stanie zajść w ciążę, jeśli

podałeś dojrzewania (nawet jeśli nie zostały jeszcze rozpoczęte posiadające okresy)

nigdy nie miał histerektomii lub miał jajniki usunięte; lub

nie przeszły menopauzę (nigdy nie poszły na 12 miesięcy z rzędu bez miesiączki).

Podczas stosowania leku Opsumit należy użyć bardzo skuteczną formę kontroli urodzeń, lub dwóch metod razem.

Samotna podwiązanie jajowodów jest skuteczną metodą kontroli urodzeń.

Urządzenie wewnątrzmaciczne (IUD) lub implant antykoncepcyjnej sami są również skuteczne metody antykoncepcyjne.

Jeśli używasz pigułki antykoncepcyjne, zastrzyki, plastry skórę lub pierścienie pochwy, należy użyć kopii zapasowej formę bariery antykoncepcji, takie jak prezerwatywy lub przepony lub czapki szyjki macicy. Zawsze używaj Spermicydy żel lub wstawić wraz z formularzem barierę kontroli urodzeń.

Jeżeli używasz tylko metodę mechaniczną, należy użyć drugiej metody bariery jako back-up. Na przykład za pomocą membrany lub nasadkę szyjki macicy oprócz prezerwatywy, plus Spermicydy żel lub wstawić.

Jeśli twój partner seksualny miał wazektomii, trzeba jeszcze zastosować inną metodę antykoncepcji – albo metodę mechaniczną lub formularz hormonalnej (tabletki antykoncepcyjne, zastrzyki, plaster lub pierścienia dopochwowego).

Opsumit pochodzi z instrukcjami pacjenta o dopuszczalnych form kontroli urodzeń do wykorzystania podczas stosowania tego leku. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ostrożnie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekun żeńskiej dziecko przyjmowania tego leku, należy zwrócić się do lekarza dziecka gdy wystąpią jakiekolwiek oznaki dojrzewania (rozwój piersi i owłosienia łonowego), nawet jeśli miesiączki jeszcze się nie rozpoczęły.

MACITENTAN może zmniejszyć liczbę plemników i może wpływać na płodność u mężczyzn (swoją zdolność do posiadania dzieci).

Nie wiadomo, czy MACITENTAN przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Weź Opsumit dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Jak należy stosować Opsumit?

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki Opsumit. Połknąć w całości.

Podczas korzystania Opsumit, może być konieczne częste badania krwi.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Zwykła dawka dla dorosłych nadciśnienia płucnego

Zalecana dawka: 10 mg doustnie raz na dobę; Zatwierdzone wskazanie: Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego (PAH, Grupa WHO I), aby opóźnić postęp choroby.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Nie masz seks bez zabezpieczenia, biorąc Opsumit. Należy używać środków antykoncepcyjnych w celu zapobiegania ciąży w czasie leczenia i przez co najmniej 30 dni po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na Opsumit: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać Opsumit i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

ból lub pieczenie podczas oddawania moczu

Opsumit informacje dozowania

obrzęki, zwiększenie masy ciała rapid

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

problemy z wątrobą – nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub

Nowe problemy z płucami – niepokój, pocenie się, bladość skóry, ciężka duszność, świszczący oddech, łapiąc oddech, kaszel z wydzieliną piankowy, ból w klatce piersiowej, szybkie lub nierówne bicie serca.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Wspólne Opsumit działania niepożądane mogą obejmować

zatkany nos, ból zatok, ból gardła

bół głowy; lub

Czego należy unikać podczas robienia Opsumit?

objawy grypopodobne (gorączka, dreszcze, bóle mięśni).

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z MACITENTAN, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

1.03.2016-03-15, 07:08:32.

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Nadciśnienie płucne sildenafil, tadalafil, Revatio, Adcirca, Letairis, Uptravi, bosentan, Adempas, Remodulin, ambrisentan, Veletri, Tracleer, iloprost, Tyvaso, riociguat, Orenitram, treprostinil, epoprostenol, MACITENTAN, Flolan, selexipag, Ventavis

Opsumit skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Opsumit?

Opsumit (MACITENTAN)