opornych na oseltamiwir (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Oseltamiwir należy do rodziny leków zwanych leków przeciwwirusowych, które są stosowane w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirusy. Oseltamiwiru stosuje się w leczeniu infekcji spowodowanych przez wirus grypy (wirus grypy A i B grypy). Oseltamiwir może być również stosowane do zapobiegania i leczenia świńskiej grypy A.

Oseltamiwir może zmniejszyć objawy grypy (osłabienie, bóle głowy, gorączka, kaszel, katar lub zatkany nos i ból gardła) przez 1 dzień. Oseltamiwir jest również stosowany w celu zapobiegania infekcji grypy, jeśli wchodzą w bliski kontakt z kimś, kto ma grypę.

Jeśli pojawi się szczepionki przeciw grypie co roku, nadal to robić. Oseltamiwir nie jest substytutem dla rocznej grypy strzału.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Proszek do sporządzania zawiesiny, kapsułki

Oseltamiwir nie jest wskazany w leczeniu grypy u dzieci w wieku poniżej 2 tygodnia życia, ani do zapobiegania grypie u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność oseltamiwiru u osób starszych.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Inne interakcje

Porozmawiaj z lekarzem o możliwości uzyskania grypie, jeśli Ty lub Twoje dziecko nie miało jeszcze jeden. Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytaj te informacje uważnie i skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Innych problemów medycznych

Dla pacjentów przyjmujących oseltamiwiru w leczeniu grypy: Ten lek działa najlepiej, jeśli są przyjmowane w ciągu 2 dni od mających objawów grypy (na przykład, osłabienie, bóle głowy, gorączka, kaszel, katar lub zatkany nos i ból gardła). Lek należy przyjmować w ciągu 5 dni. Kontynuować przyjmowanie leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Pomoże to wyjaśnić zakażenia całkowicie. Przerwanie przyjmowania leku zbyt wcześnie, objawy mogą powrócić.

Dawkowanie

U pacjentów przyjmujących oseltamiwiru w zapobieganiu grypie po ekspozycji: Lek należy przyjmować w ciągu 2 dni od narażania się na grypę. Lek ten należy do co najmniej 10 dni.

Można przyjmować leku z posiłkiem lub na czczo. Biorąc oseltamiwir z jedzeniem może zmniejszyć możliwość niestrawność.

Doustna postać ciecz o tym leku jest dostępna w dwóch dawkach mocnych (stężenia). Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące instrukcji dozowania, jak zmierzyć dawkę stosując nowy dozownik dawkowania (w ml), lub o których stężenie Tamiflu® do sporządzania zawiesiny doustnej masz.

Dla pacjentów przyjmujących ciekłej doustnej

Jeśli płyn doustny nie jest dostępny, można otworzyć kapsułki i zmieszać zawartość w misce z słodzonych płynów, takich jak regularne lub bez cukru syrop czekoladowy, syrop kukurydziany, polewą karmelową lub lekkiego brązowego cukru (rozpuszczony w wodzie). Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki leku lub zapomnisz go użyć, należy przyjąć ją tak szybko, jak to tylko możliwe, chyba że jest to mniej niż 2 godziny przed podaniem kolejnej dawki. Przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, kapsułki, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła.

Przechowywać płyn doustny w lodówce i użyć go w ciągu 17 dni po jego zmieszaniu. Nie zamrażać. Można również przechowywać go w temperaturze pokojowej przez okres do 10 dni. Wyrzucić jakiegokolwiek leku mieszane, które nie zostały wykorzystane w tym czasie.

Nieodebrane Dawka

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postępy Twojego lub dziecko po leczeniu. To jest upewnienie się, że infekcja jest całkowicie wyjaśniona, oraz w celu umożliwienia lekarza w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Przechowywanie

Ten lek nie jest substytutem dla rocznej grypy strzału. To również nie będzie Cię lub dziecko przed infekcją bakteryjną, która rozpoczyna się od objawów grypopodobnych.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas lub dziecka korzystają z tego leku.

Oseltamiwir może spowodować, że niektóre osoby, szczególnie dzieci i młodzieży, które mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań, które mogą spowodować zranienie. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy powiadomić lekarza lub lekarza dziecka od razu.

Upewnij się, że lekarz wie, czy ty lub twój plan dziecko, aby uzyskać żywo nosa szczepionki przeciw grypie mgły przed zażyciem leku. Nie powinno otrzymać szczepionkę w ciągu 2 tygodni przed lub w ciągu 48 godzin po zastosowaniu leku.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się po ty lub twoje dziecko wykończenie przyjmowanie leku, czy też stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.