opium

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Używa Dla opium

Klasa chemiczna: Opium (klasa)

Gdy narkotyk używany przez dłuższy czas, to może się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle. Jednakże, ciężkie działania niepożądane cofnięcie zazwyczaj można zapobiec przez stopniowe zmniejszenie dawki w okresie przed leczeniem jest całkowicie zatrzymana.

Opium jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla opium, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na opium lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków nalewka z opium w populacji pediatrycznej. Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność nalewka z opium w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z wątroby, płuc lub oddychaniem związane z wiekiem, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących nalewka z opium.

Przed użyciem opium

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia opium, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie z opium z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie z opium z jednego z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie z opium z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z opium. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź opium tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci i osób starszych, które są szczególnie wrażliwe na efekty preparatów opium. Jeśli zbyt dużo jest zrobione, opium może być zwyczaj formowania (powodując uzależnienia psychicznego lub fizycznego) lub prowadzić do problemów z powodu przedawkowania.

opium ma być przyjmowany doustnie, nawet jeśli to jest w butelce z kroplomierzem. Kwotę należy podjąć jest mierzone w specjalnym zakraplaczem dostarczanej z receptą i rozcieńczony wodą tuż przed podjąć każdą dawkę.

Dawka opium, będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki opium. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki opium, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą po użyciu.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w czasie stosowania leku opium. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Prawidłowe użycie opium

opium doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; inny lek na receptę lub ból narkotyków; lek na drgawki lub barbituranami; zwiotczających lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem jakichkolwiek innych leków wymienionych powyżej podczas używania opium skontaktować się z lekarzem.

opium może być zwyczaj formowania. Jeśli czujesz, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki.

Nie należy zmieniać dawki lub nagle zaprzestać używania opium, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak brzucha lub skurcze żołądka, niepokój, gorączka, nudności, katar, pocenie się, drżenie, czy kłopoty z zasypianiem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z opium

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram M Wielokrotność: 2,3

Biegunka loperamid, Lomotil, Imodium, Florastor, Acidophilus, atropina / difenoksylat, Lactobacillus acidophilus, neomycyna, Pepto-Bismol, salicylan bizmutu, Imodium AD, Saccharomyces boulardii Lyo, Kaopectate, Pedialyte, przeciwbiegunkowych, Florajen, atapulgit, Flora-Q, kaolin / pektyna, Bismatrol, paregoric

opium Side Effects

opium