opieka paliatywna pomaga pacjentom z rakiem żyją dłużej i lepiej

Opieka paliatywna pomaga pacjentom z rakiem żyją dłużej i lepiej

10 Komentarzy

Ostatnie badania pokazują, że w tym opieki paliatywnej wraz ze standardowym leczeniem może poprawić jakość życia i pomóc ludziom z rakiem żyją dłużej.

Paliatywnej specjalistów opieki współpracować z lekarzem, wraz z innymi członkami zespołu opieki zdrowotnej, takich jak pielęgniarki, dietetyków, pracowników socjalnych, kapelanów i farmaceutów i skupić się na tworzeniu indywidualnego planu zajęcia żadnych skutków ubocznych leczenia, ból, emocjonalne aspekty i inne problemy mogą być doświadcza.

Chodzi o to, by traktować całą osobę – w tym aspektów fizycznych, emocjonalnych, społecznych i duchowych.

Opieka paliatywna jest często mylony z opieki hospicyjnej, który jest przewidziany dla osób, które mają diagnozę terminala. Opieka paliatywna może być dostarczone w dowolnym momencie diagnozy raka, nie tylko pod koniec życia.

Z badań porównano dwie grupy – jedna grupa miała standardową opiekę Onkologii i druga grupa miała standardową opiekę wraz z dodatkiem opieki paliatywnej – i koncentruje się na łagodzeniu bólu i jakości życia.

Wyniki wykazały, że ci, którzy dodali opieki paliatywnej odnotowano mniej depresji, lęku, bólu i nudności. zdobył też wyższa o środkach mobilności i innych aspektów jakości życia.

Także zainteresowania, opieki paliatywnej grupa – pomimo wielu uczestników nie decyduje się na agresywnego traktowania ich rak postępuje – rzeczywiście żył dłużej niż trzy miesiące w grupie standardowej terapii.

Świadczenia opieki paliatywnej dla chorych na raka m.in.

Napisz powrotem i niech inni wiedzą, czy masz doświadczenie opieki paliatywnej. Jakie korzyści zauważyłaś?

Podążaj za mną na Twitterze @ SherylNess1. Dołącz do dyskusji na #livingwithcancer.

Z

Sheryl M. Ness, R.N.

Śledź na Twitterze; @ SherylNess1

Jestem całkowicie otwarta o moich komentarzy, danych itp wierzę, jestem w poważnych tarapatach teraz, i potrzebują pomocy! Zacząłem krwawienie rażąco w 9 / 2015..I’d miał raka pęcherza przed, pięć lat. temu. Trzy wycieczki do ER, a także wielokrotnych próśb, poszedł zauważony przez moją urologa, który usunął pierwszy raka. Był natarczywy, że krwawienie było po prostu z powodu infekcji przez siebie cathing … tak czy inaczej, nie mogliśmy mu iść i ponownie sprawdzić rzeczy. Później zdiagnozowano mnie mięśnie zaangażowane raka pęcherza, około grudnia 2015 roku … Od tamtej pory to; Czy jeden problem po drugim coraz mnie leczyć. Mieliśmy operację ustawioną na UW-Madison, WI. Do marca 28,2016 .. To następnie anulowane przez chirurga i zawieszone. My, moja narzeczona i ja znów czekać na kontakt z Dr.Downs UW, by “jeśli” zrobi operację, czy nie. Znajomi, potrzebuję pomocy. Wczoraj powiedziano nam przez naszego Promieniowaniem Ocologist że jestem na zewnętrznych granicach jest w stanie się nic zrobić. Czy mógłbyś, uważany przez swoich programach nawet eksperymentalne, mam pobity kilka przeszłości nowotworów i ustalono, wciąż jestem ustawiony na pobicie tego. Jakieś pomysły? Dziękuję … Rodger i Carol Cone 608-756-2521 …. 6219 S.USHwy 51, # 282 … Janesville, WI. 53546

Mój mąż, chora na raka, w wieku 80 lat, został poinformowany, że mógł mieć rehabilitację, gdy wszedł do szpitala przez pogotowie. Stracił zdolność chodzenia po wielu zabiegach chemioterapii. Pogotowie nie dopuścić go do szpitala, chyba że wybrał opiekę paliatywną. W przeciwieństwie do tego, w końcu zgodził się na myśli, że będzie przyjęty do wybranej placówki opieki dla rehabilitacji. Mój mąż nie był w bólu, chciał mieć terapii odzyskał zdolność chodzenia ponownie. Hospitalist zapytałem mojego bardzo zmęczony mąż gdyby chciał morfinę i mój mąż wybrał ten sposób myślenia mógłby dostać jakąś potrzebną resztę. Dziesięć mg morfiny kroplówki podawano w ciągu jednego dnia. Stąd też mój mąż nie wiedział, gdzie się znajduje i nie obchodzi. On nigdy nie wziął narkotyki więc dawka była ogromna jego wagi i nieużywania. Kiedy dowiedział się, że dano mu morfinę, zatrzymałem go, a przynajmniej tak myślałem, z pełnomocnictwa. Przebywał dwa dni w szpitalu i został zwolniony do zakładu pielęgnacyjnego. Potem dowiedzieliśmy się, że miał trzy dni pobytu w szpitalu dla naszego ubezpieczenia dbać o rehabilitacji i opieki. Jestem teraz łuskanie obecnie duże dolarów na jego pokładzie i pokój oraz nie jest uważany za rehabilitację. Co do opieki paliatywnej, jestem pewien, że jest czas na takie, ale mój mąż z pewnością nie był kandydatem do tej opieki, gdy wszedł do wymienionego pogotowie. Lekarze, pacjenci z rakiem i rodzina muszą być lepiej wykształceni o opiece paliatywnej.

Karla: Mamy informacje na temat naszej strony odnośnie Twojego zapytania. Oto odnośnik do informacji, które mogą być interesujące dla Ciebie: http://www./palliative-care/ terminy lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń do Centrali wizytę w 507-538-3270 7 rano do 6 po południu Central czasu, Od poniedziałku do piątku.

Karla, proszę zwrócić się do lekarza podstawowej lub w przypadku ewentualnie chirurga złożenia wniosku o opiece paliatywnej Konsultacje mogą pójść za Tobą, gdy jesteś w szpitalu, jak je odzyskać.

Holly, dzięki za komentarz. Wyniki badań opublikowano w New England Journal of Medicine w tym miejscu http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1000678

Mam mój tarczycy usunięte w czwartek w Rochester Mayo, chcielibyśmy mieć pallitive opieki zaangażowany. Jak mogę się skontaktować?

Chciałbym link do pracy tutaj.

& Quot; duże Pall & quot; zespół pomógł mi i rodziny ogromnie. Byli tak zdecydowani pomagać nie tylko ja tak pt lecz dotyczy również dla rodziny. To ma nam pozytywne uczucia. Nawet zaoferował pomoc dla motelu dla członków dala od domu. Lepiej sprawdzić często, aby zaspokoić nasze potrzeby i zapytać, co oni. Taka wielka grupa. Doświadczenie było @Loma Linda Ca n UCLA Santa Monica … Rodzina n pacjenta

Wierzcie lub nie, chociaż jestem pacjentem etap IV onkologii, jestem zdrowsza, niż byłam przed złamałam biodro i musiał mieć hip terapię zastępczą. Biodro był głównym miejscem mojego nawrotu raka piersi. Operacja rzeczywiście w wyniku usunięcia niektórych nowotworów w biodrze. Operacja i odzysku nie były łatwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że był na chemioterapię doustną (Xeloda) dla wejść czas byłem w fizycznym odwyku. Odżywianie było ogromnym czynnikiem. Otrzymałem trzy pożywny posiłek dziennie. Ponadto miałem korzyści z fizykoterapii, terapii zajęciowej, wsparcie pielęgniarskiej i społecznej interakcji z asystentów terapii i innych pacjentów. Żeby było jeszcze lepiej, mój onkolog rzeczywiście odwiedził mnie na odwyku dostosować daty mojego następnego skanowania i kontynuacja laboratorium i lekarza wizyty. Miała zamiar jechać na wakacje, i byłoby co najmniej na trzy tygodnie przed Chciałbym zobaczyć ją ponownie. I tęsknił datę skanowania i wizytę lekarza z powodu złamanego biodra i szpitalnej rehabilitacji fizycznej. Jej wizyta mówiło do mnie. Dbała o mnie jako osoby. Wierzę, że to, co sprawia, że ​​tak zwane leczenie paliatywne tak skuteczne. Przynosi równowagę fizyczną i emocjonalną i promuje szacunek i prawdziwą troskę o pacjenta z zespołu leczącego. Każdy korzysta, na relacje lekarz-pacjent poprawia się, i koncentruje się bardziej na całość i jakości życia, a nie choroby, leczenia klinicznego i niepewnej przyszłości. Życie staje się lepiej.

Jak o Terapii Zajęciowej dodany do procesu opieki paliatywnej? Widziałem kilka świetnych wyników dla chorych i ich opiekunów z dodatkiem Terapii Zajęciowej dla oszczędności energii, szkolenia dla opiekunów, szkolenia ADL / IADL, Asystent / Trwała realizacji Sprzęt medyczny a nawet dostosowując do swoich nowych ról. Myśli?

Zdolność do pełni kompletne traktowania; poprawa jakości życia w trakcie leczenia, zwiększenie zdolności do wykonywania codziennych czynności, żyją dłużej; Lepsza zdolność do radzenia sobie z emocjami; Zwiększony dostęp do wsparcia społecznego; Mniejsza liczba hospitalizacji