opana: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne i ostrzeżenia

Czym jest Opana?

Opana jest stosowany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu.

Postać o przedłużonym uwalnianiu leku jest do leczenia dookoła zegara silnego bólu. Opana ER nie jest do użytku na miarę potrzeb podstawę do bólu.

Opana mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Ważna informacja

Nie należy stosować Opana jeśli masz ciężką astmą lub problemy z oddychaniem, zator w żołądku lub jelitach lub umiarkowaną lub ciężką chorobą wątroby.

Opana może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nie należy przyjmować leku w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Nie należy kruszyć, łamać lub otwórz tabletki o przedłużonym uwalnianiu (ER) Opana. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

Oksymorfon może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nigdy nie udostępniaj leku z inną osobą. NIEWŁAŚCIWE narkotycznych leków przeciwbólowych MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci, szczególnie u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży. Oksymorfon może wywołać objawy abstynencyjne zagrażającymi życiu noworodka w przypadku korzystania z leków w czasie ciąży.

Przed użyciem Opana

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol jest połączona z Opana.

Nie należy przyjmować Opana jeśli jesteś uczulony na oksymorfonu, lub jeśli masz

ciężką astmą lub problemy z oddychaniem

blokada w żołądku lub jelitach; lub

umiarkowaną lub ciężką chorobą wątroby.

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z oksymorfonu i spowodować poważny stan zwany zespół serotoninowy. Pamiętaj, lekarz wie, czy też brać leki na depresję, choroby psychiczne, choroby Parkinsona, migreny, poważne zakażenia lub zapobieganiu nudnościom i wymiotom. Zapytaj lekarza przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w jaki sposób i kiedy przyjmować leki.

Aby upewnić się, Opana jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

każdy rodzaj problemu oddychania lub choroby płuc

historia uraz głowy, guz mózgu lub drgawki

historia narkomania, uzależnienie od alkoholu lub choroby psychicznej

problemy z oddawaniem moczu

Problemy wątroby lub nerek; lub

problemy z pęcherzyka żółciowego, trzustki, lub tarczycy.

Opana może być uzależnienie. Nigdy nie udostępniaj tego leku z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego. Sprzedawania lub rozdawania Opana jakiejkolwiek innej osoby jest niezgodne z prawem.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Jeśli używasz oksymorfon, gdy jesteś w ciąży, dziecko może stać się uzależniony od narkotyków. To może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u dziecka po urodzeniu. Dzieci urodzone zależne zwyczaj formowania leku może wymagać leczenia przez kilka tygodni.

Nie wiadomo, czy oksymorfon przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Weź Opana dokładnie zgodnie z zaleceniami. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Opana może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nigdy nie bierz Opana w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Należy poinformować lekarza, jeśli lek wydaje się przestać działać, a także w łagodzeniu bólu.

Opana może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. NIEWŁAŚCIWE narkotycznych leków przeciwbólowych MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci, szczególnie u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty. Sprzedawania lub rozdawania Opana jakiejkolwiek innej osoby jest niezgodne z prawem.

Zawsze sprawdź swoją butelkę, aby upewnić się czy są poprawne pigułki (sama marka i typ) lekarstwa przepisane przez lekarza. Zapytaj farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące medycyny otrzymasz w aptece.

Jak stosować Opana?

Przerywać przyjmowania wszystkich innych dookoła zegara narkotyczne leki przeciwbólowe Po rozpoczęciu przyjmowania Opana.

Weź Opana na czczo, co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Nie należy kruszyć, łamać lub otwórz tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

Niektóre formy Opana są ze składników, które nie są wchłaniane w organizmie. Część tablecie może pojawić się w stolcu. Jest to normalny efekt uboczny i nie sprawi, że leki mniej skuteczne.

Nie należy przerywać stosowania Opana nagle po długotrwałym stosowaniu, lub może mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Zapytaj lekarza, jak uniknąć objawów odstawienia po zatrzymaniu zastosowaniem leku.

Nigdy nie zgnieść lub złamać tabletkę Opana wdychać proszku lub zmieszać go w cieczy do wstrzyknięcia leku do żyły. Praktyka ta doprowadziła do śmierci z nadużywaniem oksymorfonu i podobnych leków na receptę.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Oksymorfon jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Nie trzymaj resztki tabletki Opana. Należy zapytać farmaceutę, gdzie zlokalizować narkotyków z odbiorem programu utylizacji. Jeśli nie ma żadnego programu odbioru powrotem przepłukać niewykorzystane tabletki w toalecie. Utylizacja leków przez przepłukanie zaleca się zmniejszyć niebezpieczeństwo przypadkowego przedawkowania, powodując śmierć. Opinia ta odnosi się do bardzo małej liczby wyłącznie na receptę. The rząd, współpracując z producentem, określił tę metodę za najbardziej odpowiednie drogi utylizacji i prezentuje najmniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Od Opana bywa traktowana jako potrzebne, nie mogą być zgodnie z harmonogramem dawkowania. Jeśli pacjent przyjmuje leki regularnie, przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 Oksymorfon przedawkowanie może być śmiertelne, zwłaszcza u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty.

Objawy przedawkowania mogą obejmować ekstremalnych senność, osłabienie mięśni, dezorientacja, skóra zimna i wilgotna, wskazać uczniom, płytki oddech, powolne bicie serca, omdlenia lub śpiączka.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol jest połączona z oksymorfonu. Sprawdź etykiety żywności i leków, aby mieć pewność, produkty te nie zawierają alkoholu.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn, dopóki nie wiemy, jak Opana wpłynie na ciebie. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na Opana: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co należy unikać?

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

uczucie duszności, osłabienia lub płytkiego oddechu

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

Efekty uboczne Opana

Zajęcie (drgawki)

ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, kaszel z żółtym lub zielonym śluzem

silne wymioty

niepłodności, utraty miesiączki

impotencja, problemy seksualne, utrata zainteresowania seksem; lub

niski poziom kortyzolu – nudności, wymioty, utrata apetytu, zawroty głowy, zmęczenie lub osłabienie pogorszenie.

Oksymorfon jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z oddychaniem u osób starszych i osób, które są poważnie chore, niedożywione lub w inny sposób osłabionych.

Udać się do lekarza od razu, jeśli masz objawy zespołu serotoninowego, takich jak: pobudzenie, halucynacje, gorączkę, dreszcze, pocenie się, szybkie bicie serca, sztywność mięśni, skurcze, utrata koordynacji, nudności, wymioty, biegunka lub.

Wspólne Opana działania niepożądane mogą obejmować

ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka

zawroty głowy, senność, bóle głowy, uczucie zmęczenia

suchość w ustach, zwiększone pocenie się

problemy ze snem (bezsenność); lub

łagodna wysypka lub swędzenie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki w przypadku korzystania z oksymorfonu. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich lekach używanych obecnie, a każdy lek rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Zapytaj lekarza przed podjęciem Opana z pigułki spania, relaksacji mięśni, inne leki narkotyczne bólu lub lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z oksymorfonu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

8.08.2016-03-28, 03:55:36

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Jakie inne leki wpłynie Opana?

CSA Harmonogram 2 Duży potencjał nadużywania

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Opana (oksymorfon)

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Ból tramadol, oksykodon, acetaminofen, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzynę, klonidyna

Pracy Ból oksymorfon, Stadol, butorfanol, Talwin, pentazocyna, ropiwakainy, Naropin, Numorphan