omeprazol (droga pokarmowa) środki ostrożności

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. Krew, mocz i inne badania laboratoryjne mogą być potrzebne w celu sprawdzenia niepożądanych efektów. Jeśli stan twojego lub dziecko nie ulegnie poprawie, czy też staje się gorszy, skontaktować się z lekarzem.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent lub dziecko ma krewnych azjatyckie, takie jak filipiński, chiński, japoński, koreański, czy Tajwanu. Może trzeba mniejszą dawkę tego leku w leczeniu zapalenia przełyku.

Lek ten jest czasami podawane razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu wrzodów. Bądź pewien, że rozumiesz o ryzyku i prawidłowego korzystania z jakiegokolwiek innego leku lekarz daje Ty lub Twoje dziecko wraz z omeprazolu.

Omeprazol może spowodować poważne typu reakcje alergiczne u pacjentów ze stanami leczonych antybiotykami. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma swędzenie, problemy z oddychaniem lub połykaniem lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub usta, gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku.

Mogą wystąpić zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie żołądka), szczególnie jeśli wziąć ten lek przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wątpliwości co do tego.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma gorączkę, ból stawów, wysypka skórna, obrzęk ciała, stóp lub kostek albo niezwykły przyrost masy ciała po otrzymaniu leku. Mogą to być objawy ostrej śródmiąższowe zapalenie nerek.

Stosowanie leku przez dłuższy czas może utrudnić organizmu do wchłaniania witaminy B12. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma obawy co do niedoboru witaminy B12.

mogą wystąpić poważne schorzenia żołądka podczas stosowania tego leku w monoterapii lub łącznie z antybiotykami. natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent lub dziecko mają więcej niż jeden z tych objawów: brzucha lub skurcze żołądka, wzdęcia uczucie, wodniste i ciężka biegunka, która może być również krwawe czasem, gorączka, nudności lub wymioty, lub zmęczenie lub osłabienie.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia złamań biodra, nadgarstka i kręgosłupa. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli jesteś w wieku 50 lat i starszych, jeśli otrzymują wysokie dawki tego leku, lub wykorzystać go na okres jednego roku lub dłużej.

Ten lek może powodować hipomagnezemia (niski poziom magnezu we krwi). Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent przyjmuje lek przez okres dłuższy niż jeden rok, lub jeśli pacjent przyjmuje lek wraz z digoksyną (Lanoxin®) lub niektóre leki moczopędne lub “pigułki wody”. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają konwulsje (drgawki), szybka, wyścigi lub nierówne bicie serca, skurcze mięśni (tężyczką), drżenia lub zmęczenie lub osłabienie.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, lub o ile to nie będzie przez lekarza.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku przez kilka dni przed masz testy medyczne.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę (np atazanawir, nelfinawir, Reyataz®, Viracept®) lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.