olodaterol (drogi oddechowe) środki ostrożności

Jeśli będziesz używał tego leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Ten lek nie powinien być stosowany razem z lekami wziewnymi podobnych, takich jak albuterol, izoproterenolu, metaproterenol, pirbuterol lub terbutaliny.

Należy poinformować lekarza, jeśli są również za pomocą innych leków dla chorych na POChP.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeśli masz ciężką astmą lub POChP atak, lub jeżeli objawy astmy lub POChP atak już się rozpoczęła. Lekarz może przepisać inny lek do użycia w przypadku ostrego ataku POChP. Jeśli inny lek nie działa tak dobrze, powiadomić lekarza od razu.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub uzyskać opiekę medyczną od razu, jeśli

Ten lek może powodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku.

Hipokaliemia (niskie stężenie potasu we krwi) może wystąpić podczas stosowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z następujących objawów: drgawki, osłabienie moczu, suchość w ustach, zwiększone pragnienie, nieregularne bicie serca, utrata apetytu, zmiany nastroju, bóle lub skurcze mięśni, nudności lub wymioty, drętwienie lub mrowienie w dłoni, stóp lub warg, duszność lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy. Obrzęk może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, duży, ula-jak obrzęk na twarzy, powiek, warg, narządów języka, gardła, ręce, nogi, stopy, czy płeć, trudności w oddychaniu lub ucisk w klatce piersiowej podczas używasz tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]), leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemy z zatokami i suplementów ziołowych i witamin.