oliwki zielone: ​​Kalamata, olej do antipasto

Przez Keri Glassman, MS, RD, CDN

Oliwki są ładowane z przeciwutleniaczami oraz antyoksydacyjne zmiany profilu jak oliwki dojrzewają. Zapalenie pomaga walczyć z tymi ANT-ow, stres oksydacyjny i raka. Oleuropein, przeciwutleniacz phytonutrient występuje wyłącznie w oliwkach, został powiązany z dwukropkiem -, piersi – i skóry – Ochrona raka; Jedzenia oliwek i olej z oliwek jest związany z obniżonym ryzykiem choroby Alzheimera, dzięki oleocanthal, neuroochronne związku; Rozpatrywane owoce, warzywa nie, oliwki są bogate w żelazo, które pomaga formularz hemoglobiny. Białko to przenosi tlen we krwi, który trzyma cię pobudzony i Twojego systemu odpornościowego buczenie.

Tapenade jest zdrowe, aromatyczne rozrusznika. Dodaj w pęczek ziół, zamienić tosty lub chleb na cykorii i będziesz miał niesamowite przekąsek do obsłużenia gości; Oliwki parę pokazowo z kurczakiem i aromatyczne przyprawy w marokańskim inspirowane tagine lub włoskiego inspirowane sycylijskim gulaszu; Polecam codzienne przekąski wyposażone warzywa i tłuszcz, i nic nie pasuje do tej roli lepiej niż oliwki, które może zaspokoić hummus, guac to obowiązkowa pozycja, ser lub masło orzechowe nudę. Oliwki i crudites są iść do przekąskę w mojej książce.

Miskę oliwki (czarne, z puszki) uznano egzotycznym uczta 30 lat temu. Nasz nowoczesny system dystrybucji żywności zasługują rekwizyty do tworzenia różnorodnych oliwkami bardziej dostępne, a nawet powszechne.

Oliwki są ściśle związane z Morza Śródziemnego, choć rosną na całym świecie. Znajdziesz drzew oliwnych w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Włoch, Maroka, Egiptu, Meksyku i Kalifornii.

Wiem, że jesteś wygodne oliwą teraz, więc niech to shimmy do baru przystawka.

Liczba kalorii zmienia się w zależności od wielkości i kształtu oliwek (na przykład małe zielone są około 4 kalorii i kolosalne czarnych około 7 kalorii). Oliwki są na zielono, gdy niedojrzałe i rosną ciemniejszy odcień, ponieważ starsze. Bez względu na to, jaki rozmiar lub kolor, oliwki są doskonałym źródłem witaminy E, miedzi, cynku i błonnika.

Nie trzeba być kreatywnym pracować oliwki. Są świetni prosto (tylko pop jedna na każdy palec jak dajesz prowizoryczny palca kukiełkowe i odliczać swoje postacie). Można jeść ’em gorąco lub zimno, o każdej porze dnia.

Jeśli rozszerzenie gałązkę oliwną, oznacza to, że jesteś szukających spokoju lub pojednania. Peace out, przyjaciół. Idę znaleźć sobie jakąś niçoise, Kalamatas i Manzanillas!

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy