oksymorfonu (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Oksymorfon jest stosowany w celu łagodzenia bólu. Należy do grupy leków zwanych opioidowe leki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe). Działa w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN), w celu zmniejszenia bólu. Wiele skutki uboczne są spowodowane działania w ośrodkowym układzie nerwowym.

Oksymorfonu tabletki o przedłużonym uwalnianiu w celu łagodzenia umiarkowanego do ostrego bólu u pacjentów wymagających leczenia ciągłego, dookoła zegara przez długi okres czasu i nie mogą być stosowane, jeśli trzeba bólu lek tylko przez krótki czas, na przykład przy zabiegi chirurgiczne. Nie należy stosować leku w leczeniu łagodnego bólu lub w sytuacjach, gdy nie-narkotyczny lek jest skuteczny. Ten lek nie powinien być stosowany w leczeniu bólu, że masz tylko raz na jakiś czas lub “w razie potrzeby”.

Gdy oksymorfon jest używany przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne). Jednak ludzie, którzy mają ciągły ból nie powinien pozwolić strach przed uzależnieniem od utrzymania ich używania narkotyków w celu łagodzenia bólu. uzależnienie psychiczne (nałóg) nie jest prawdopodobne, gdy narkotyki są używane do tego celu. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle. Jednakże, ciężkie działania niepożądane cofnięcie zazwyczaj można zapobiec przez zmniejszenie dawki stopniowo w okresie czasu przed rozpoczęciem leczenia całkowicie zatrzymany.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Tablet, Extended Release; Tablet

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków oksymorfonu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność oksymorfonu w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki (np, splątanie, zawroty głowy, senność, nudności) i wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących oksymorfon.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawkowanie

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, które mogą być bardziej wrażliwe na działanie leków przeciwbólowych. Jeśli zbyt wiele tego leku jest brane przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne).

Najlepiej jest stosować tego leku na czczo, co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Jeśli używasz tabletek o przedłużonym uwalnianiu

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Oksymorfon może powodować poważne niepożądane skutki, jeśli podjęte przez dorosłych, którzy nie są przyzwyczajeni do silnych narkotycznych leków przeciwbólowych, dzieci lub zwierząt. Upewnij się przechowywać lek w bezpiecznym miejscu, aby uniemożliwić innym coraz to.

Wypłukać resztki leku w toalecie po zakończeniu leczenia. Również równo stary leku po upływie terminu ważności upłynął. Lek ten jest jednym z nielicznych leków, które należy usunąć ten sposób.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Oksymorfon może zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych problemów z oddychaniem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz trudny lub problemami z oddychaniem, nieregularny, szybki, powolny lub płytki oddech, blada lub niebieski usta, paznokcie lub skóry, lub duszność.

Nieodebrane Dawka

Nie należy stosować większej dawki leku lub wziąć go częściej niż lekarz zaleci inaczej. Może to stanowić zagrożenie dla życia. Objawy przedawkowania to silne zawroty głowy lub osłabienie, powolne bicie serca lub oddechu, drgawki, trudności z oddychaniem i zimna, wilgotna skóra. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zauważysz takie objawy.

Przechowywanie

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, inne recepty ból medycyny lub narkotyków, lek na drgawki lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych , Przed podjęciem jakichkolwiek innych leków wymienionych powyżej podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może być zwyczaj formowania. Jeśli czujesz, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Oksymorfon może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zawroty głowy lub czujesz fałszywe poczucie dobrego samopoczucia. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, nie alert lub zawroty głowy.

Zawroty głowy, zawroty głowy, a nawet omdlenie może wystąpić, kiedy wstać nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc zmniejszyć ten problem. Ponadto, w pozycji leżącej na jakiś czas może złagodzić zawroty głowy lub zawroty głowy.

Stosowanie leku w długim czasie, może spowodować poważne zaparcia. Aby temu zapobiec, lekarz może skierować cię do podjęcia środków przeczyszczających, pić dużo płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, ponieważ kontynuuje zaparcia mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa w zarzutem, że używasz tego leku. Poważne działania niepożądane mogą wystąpić, gdy lekarz lub dentysta daje niektóre inne leki, nie wiedząc, że używasz oksymorfon.

Jeśli zostały zastosowaniem leku regularnie przez kilka tygodni lub dłużej, nie należy zmieniać dawki ani nagle przestać go używać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed zatrzymaniem go całkowicie. mogą wystąpić skutki uboczne odstawienia, gdy lek zostanie nagle przerwane, ponieważ organizm stał się przyzwyczaić do tego leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas przyjmowania tego leku. Stosowanie leku podczas ciąży może spowodować wystąpienie zespołu abstynencyjnego u noworodka w swoim nowonarodzonym dzieckiem, które mogą stanowić zagrożenie dla życia. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli dziecko ma następujące objawy: zaburzenia rytmu snu, biegunka, piskliwy płacz, drażliwość, drgawki lub drżenie, utrata masy ciała, wymioty lub brak przyrostu masy ciała.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.