okres problemy

Jeśli problemy z okresami mają wpływ na swoje życie, jest pomoc i wsparcie dostępne. Dowiedz się, jak leczyć bolesne okresy, ciężkie okresy, PMS, ból owulacyjny i co zrobić, jeśli nie masz okresy.

Większość kobiet ma regularny cykl menstruacyjny, który jest około 28 dni długi (28 dni od rozpoczęcia jednego okresu na początku następnego), a oni krwawią przez trzy do siedmiu dni w każdym cyklu. Jednak niektóre kobiety odczuwają problemy z ich okresy.

Przed skonsultować się z lekarzem na temat problemów z epoki, to może być przydatne do prowadzenia pamiętnika objawów w trakcie cyklu miesiączkowego. To może dać lekarzowi szczegółowy obraz tego, co się dzieje, a gdy w czasie cyklu.

Można przeczytać cały artykuł lub kliknąć na linki, aby przejść bezpośrednio do sekcji chcesz.

okresy bolesne

okresy bolesne

okresy ciężkie

nieregularne okresy

Brak okresy (okresy nieobecności)

PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego)

endometrioza

okresy ciężkie

ból owulacyjny

Ból w okresach jest powszechne. Jest to spowodowane przez kontraktowanie macicy wypchnąć krew.

Ćwiczenia mogą pomóc złagodzić ból, a niektóre kobiety uważają over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, pracy. Należy zapytać farmaceutę o poradę.

Jeśli ból jest tak poważne, że to wpływa na nasze codzienne życie, należy skonsultować się z lekarzem. Antykoncepcja hormonalna – jak połączonej pigułki, system wewnątrzmaciczne (IUS), The plaster antykoncepcyjny lub zastrzyk antykoncepcyjny – może zmniejszyć bóle miesiączkowe.

Czytaj więcej o bolesnych okresów.

nieregularne okresy

Niektóre kobiety mają naturalnie cięższe okresy niż inni, ale jeśli okresy są tak ciężkie, że ich wpływ na swoje życie, nie jest pomoc.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat krwawień, w tym jak często trzeba zmieniać ochrony sanitarnej (ręczniki, tampony lub menstruacyjny Cup).

Lekarz może zbadać, dlaczego jesteś przeżywa ciężkie krwawienie. Badania te mogą obejmować badania krwi i skanów.

Narodowy Instytut Zdrowia i Opieki Excellence (NICE) sugeruje pewną liczbę możliwych metod leczenia ciężkich okresach. Obejmują one

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych zabiegów, zobacz NICE porady w leczeniu kobiet z ciężkim krwawieniem miesiączkowym.

W niektórych przypadkach, operacja może być opcja, jeśli inne leki nie działają, lub jeśli istnieją problemy z macicy, takie jak mięśniaki (przyrosty nienowotworowe). Operacja może obejmować usunięcie mięśniaków, błony śluzowej macicy, albo samej macicy.

Czytaj więcej o ciężkich okresach, w tym leczenia.

okresy Nieobecny

Za pomocą tego narzędzia, aby sprawdzić, czy okresy są ciężkie.

Okres trwa zwykle od dwóch do siedmiu dni, przy czym średni okres będącego pięć dni długo.

Jednak niektóre kobiety mają nieregularny cykl menstruacyjny. Jest tam, gdzie istnieje duże zróżnicowanie

Nieregularne okresy mogą być powszechne w okresie dojrzewania i tuż przed menopauzą.

Sprawdzaj przyczyn nieregularnych okresów, które mogą obejmować zaburzenia równowagi hormonalnej i zmieniając metodę antykoncepcji i traktowanie okresy nieregularne.

Nie mając okresy mogą wskazywać na istnienie problemu zdrowotnego. Jeśli tak się zdarzy, należy skontaktować się z lekarzem. Okresy mogą zatrzymać się, gdy w wyniku znacznej utraty wagi, stresu i wysiłku fizycznym.

Przeczytaj o okresy nieobecności.

PMS uważa się, że wiąże się do zmieniających się poziomów hormonów w czasie cyklu miesiączkowego. Nie wszystkie kobiety doświadczają PMS, a wśród tych, którzy, zakres i nasilenie objawów może być różna.

zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)

Ciężkie PMS może zakłócać życia osobistego i zawodowego kobiety, co utrudnia funkcjonowanie w dni przed jej okresie.

objawy obejmują

endometrioza

Objawy pojawiają się i może nasilać się w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, a następnie łatwość i znikają po zakończeniu okresu została uruchomiona.

The Royal College of położników i Ginekologów zawiera przydatne informacje na temat PMS zarządzających.

Niektóre kobiety, które doświadczają PMS korzyści z następujących ogólnych porad zdrowotnych, takich jak jedzenie zdrowej, zbilansowanej diety, zmniejszenie ich spożycia alkoholu i kofeiny, a regularne ćwiczenia fizyczne, aby poćwiczyć.

Behawioralnej (CBT) może również pomóc. CBT jest wtedy, gdy doradca pomaga rozpoznać negatywnych zachowań i wypracować strategie, aby je zmienić.

Czytaj więcej o doradztwo.

ból owulacyjny

Różne terapie uzupełniające i witaminowe twierdzą, aby pomóc w PMS. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aktualna informacja wydaje się wskazywać, że magnez i Agnus Castus może pomóc niektórym kobietom.

Usługi w pobliżu ciebie

Niektóre terapie uzupełniające mogą wchodzić w interakcje z lekami, więc zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem.

“Moi okresy zatrzymał się na 17 ‘

Inne zabiegi PMS m.in.

Życie z endometriozą

W niektórych przypadkach może być bazowy stan psychiczny, który nie znika po zakończeniu pracy z epoki. Oznacza to, że nie jest to objaw PMS. W takich przypadkach leczenie stanu psychicznego może pomóc.

Czy twoje okresy zdrowe?

Czytaj więcej o PMS, w tym objawów i leczenia.

Zdrowie seksualne

Cykl miesiączkowy

Jest to stan, w którym pojawiają się komórki wyściełające łona (endometrium) w innych częściach ciała. Zazwyczaj jest w obszarze brzucha, miednicy, w tym jajnika i jajowodów.

Okres hormony powodują jajniki do uwolnienia komórki jajowej oraz błony śluzowej macicy gęstnieć. Jeżeli komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, błony śluzowej macicy załamuje się i krwawienia i opuszcza ciało jako okres. Komórki endometriozy w innych częściach ciała też rozkładają i odpowietrzania, które powodują stan zapalny, ból oraz przywieranie (blizny).

Nie wszystkie kobiety mają objawy, ale objawy mogą obejmować wspólne

Objawy te mogą oznaczać szereg innych warunków. Laparoskopia (zabieg chirurgiczny, w którym chirurg wygląda na brzuchu z małą kamerą) jest jedynym sposobem, aby dokonać ostatecznej diagnozy.

Różne metody leczenia m.in.

W ciężkich przypadkach, operacja może być przeprowadzona w celu usunięcia endometriozy lub jajniki i macicę;. Niektóre, ale nie wszystkie kobiety z endometriozą mają trudności z zajściem w ciążę.

Czytaj więcej na temat endometriozy.

W przypadku pominięcia okresu i że może być w ciąży, dowiedzieć się objawy ciąży oraz o zrobieniu testu ciążowego.

Niektóre kobiety się jednostronny ból w dolnej części brzucha, kiedy owulacja.

Znany również jako ból owulacyjny (niem “ból środkowej”, co oznacza “ból w połowie miesiąca”) zdarza się około 14 dni przed okresem od strony jajnika, który jest uwalniającego jajko.

Ból może być matowa lub kurcze gwałtownej i ukłucie. To może trwać zaledwie kilka minut lub kontynuować na dzień lub dwa. Niektóre kobiety zauważyć niewielkie krwawienie z pochwy, gdy to się dzieje.

Bolesna owulacja zwykle mogą być złagodzone za pomocą prostych środków jak moczenie w gorącej kąpieli lub biorąc over-the-counter lek przeciwbólowy, takie jak paracetamol lub ibuprofen. Jednakże, jeśli jesteś w dużym dyskomfortem, porozmawiać z lekarzem na temat innych opcji leczenia. metody antykoncepcyjne, które zatrzymują owulację, takie jak pigułki, implantu lub wewnątrzmacicznego systemu (IUS), może całkowicie pozbyć ból owulacyjny.

Przeczytaj więcej artykułów o okresach.

28/09 /

28/09 /

Usługi

Lokalizacja

Johanna miała wczesna menopauza w wyniku przedwczesnej niewydolności jajników w wieku 17 lat

Michelle, mama dwójki dzieci, opisuje swoje doświadczenia z endometriozą, jej objawy i jej leczenie

Znaki, które potrzebują check-up, w tym krwawienie po stosunku, między okresami i po menopauzie

Artykuły i filmy wideo na temat antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową i rozmawiali o seksie. Zawiera sekcję dla nastolatków

Sprawdzaj cyklu miesiączkowego, okresy, co jest normalne, PMS i płodność