odrze, śwince i różyczce (MMR)

Przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) jest zalecane dla wszystkich dzieci. Chroni przed trzema potencjalnie poważnych chorób. Jest to szczepienie dwuczęściowy, aw większości państw, trzeba udowodnić swoim dzieciom zdobyć je, zanim będą mogły wejść do szkoły. Jeśli jesteś dorosły, który nie miał szczepień lub choroby, być może trzeba MMR strzał, też.

Odra, świnka i różyczka, są choroby wirusowe. Wszystkie mogą być bardzo poważne.

Odra rozpoczyna się gorączka, kaszel, katar, zapalenie spojówek (pinkeye), a czerwona, akupuntura wysypka, która rozpoczyna się na twarz i rozprzestrzenia się na resztę ciała. Jeśli wirus infekuje płuc, może spowodować zapalenie. Odry u starszych dzieci może prowadzić do zapalenia mózgu, zapalenia mózgu nazwie, które mogą spowodować uszkodzenie mózgu i drgawki.

Wirus świnki zazwyczaj powoduje obrzęk gruczołów tuż poniżej uszu, dając wygląd Chipmunk policzkach. Przed szczepionki świnka była najczęstszą przyczyną obu opon mózgowych (zapalenie błony śluzowej mózgu i rdzenia kręgowego) i nabytej głuchoty w USA u mężczyzn, świnka może zainfekować jądra, co może prowadzić do niepłodności.

Różyczka jest również znany jako różyczka. Może powodować łagodne wysypkę na twarzy, obrzęk gruczołów za uszami, aw niektórych przypadkach obrzęk małych stawów i stany podgorączkowe. Większość dzieci szybko odzyskać bez trwałych skutków. Ale jeśli kobieta w ciąży dostaje różyczkę, może być katastrofalne. Jeśli ona zakażone w pierwszym trymestrze ciąży, istnieje co najmniej 20% szans na jej dziecko będzie miało wadę wrodzoną, takich jak ślepota, głuchota, wady serca lub upośledzenia umysłowego.

MMR to seria dwóch-shot szczepionek podanych zwykle w dzieciństwie. Dziecko powinno otrzymać pierwszy strzał, gdy jest między 12-15 miesięcy, a po drugie, kiedy jest między 4-6 rokiem życia.

Jeśli nie jesteś pewien, czy miałeś chorób lub szczepionek (przed 1971 zostało podane w trzech oddzielnych zdjęć), można otrzymać szczepionkę MMR jako osoba dorosła. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jeżeli

Nie powinien mieć strzał if