Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) kolanowego

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) jest testem zrobić z dużym komputerze, który wykorzystuje pole magnetyczne i impulsy energii fal radiowych, aby zdjęcia z kolanem. Mięśnie, ścięgna, chrząstki i inne wspólne struktury często są najlepiej widoczne w MRI. W wielu przypadkach MRI daje informację o konstrukcji w organizmie nie mogą być postrzegane jako dobrze rentgenowskim, ultradźwięków lub CT.

Sprawdź, czy przyczyną niewyjaśnionego bólu stawu kolanowego lub stawu kolanowego daje się bez powodu; Znajdź problemów w stawie kolanowym, takich jak zapalenie stawów, nowotwory kości, lub zakażenie lub uszkodzenie chrząstki, łąkotki, więzadeł, ścięgien lub; Dowiedzieć się, czy potrzebna jest artroskopia kolana.

W niektórych przypadkach, materiał kontrast może być stosowany podczas badania MRI, aby pokazać pewne struktury bardziej wyraźnie na zdjęciach. Materiał kontrast może być użyty do sprawdzenia przepływu krwi, znaleźć typów nowotworów i wykazują obszary, stanu zapalnego lub infekcji. Materiał kontrast może być wprowadzony do żyły (IV) w ramieniu lub bezpośrednio pod kolanem.

Istnieją dwa główne rodzaje MRI-standardowego urządzenia MRI i otwartym urządzenia MRI.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) w kolanie odbywa się

MRI może również znaleźć złamania kości przy rentgenowskie i inne badania nie dają jednoznacznej odpowiedzi. MRI jest wykonywana częściej niż w przypadku innych testów w celu sprawdzenia pewnego kości i stawów.

Przed swoim badaniu MRI, należy powiadomić lekarza i technologa MRI Jeśli jesteś

Są uczuleni na jakiekolwiek leki. Materiał używany do kontrastu MRI nie zawiera jod. Jeśli wiesz, że jesteś uczulony na materiał kontrastowy stosowany do MRI, należy poinformować lekarza przed przyjęciem kolejnego badania; Są lub mogą być w ciąży; Mają metalowe śruby w kolanie z przeszłych operacji kolana; Mają żadnego metalu wszczepionego w organizmie. Pomaga to lekarza, jeśli test jest bezpieczny dla Ciebie. Należy poinformować lekarza, jeśli hav; Serca i naczyń krwionośnych urządzenia takie jak stent wieńcowej, rozrusznika, ICD (kardiowertera-defibrylatora) lub zawór metalowe serca; Metalowe kołki, spinki, lub metalowe części w organizmie, w tym protez dentystycznych i pracy lub szelki; Wszelkie inne implantowane urządzenie medyczne, takie jak pompa, lek infuzyjny lub implantu ślimakowego; Kosmetyczne implanty metalowe, takie jak w uszach lub tatuażem eyeliner.