objawy zapalenia osierdzia

Sharp, przebijający ból w klatce piersiowej na środku lub po lewej stronie klatki piersiowej, duszność, kiedy odchylane, kołatanie serca, stany podgorączkowe; ogólnego poczucia osłabienia, zmęczenie lub nudności, kaszel, obrzęk brzucha lub nóg

Kiedy udać się do lekarza

Ostre zapalenie osierdzia trwa zwykle mniej niż kilka tygodni. Przewlekłe zapalenie osierdzia o charakterze powtarzającym posiada dwa rodzaje, w tym nieustannym typu, które nastąpi w ciągu sześciu tygodni od odstawienia leczenia z powodu ostrego epizodu i przerywanego typu, który następuje po sześciu tygodniach.

Jeśli masz ostre zapalenie osierdzia, najczęstszym objawem jest ostry, przeszywający ból w klatce piersiowej, za mostkiem lub po lewej stronie klatki piersiowej. Niemniej jednak, niektóre osoby z ostrym zapaleniem osierdzia opisać ich ból w klatce piersiowej, jak nudne, achy lub ciśnieniowo zamiast jak i różnej intensywności.

Ból ostrego zapalenia osierdzia mogą podróżować do lewego ramienia i szyi. Często nasila się podczas kaszlu, leżeć lub wdychać głęboko. Siedzi się i pochylając się często może złagodzić ból. Niekiedy może być trudna do odróżnienia osierdzia bólu ból, który występuje przy ataku serca.

Przewlekłe zapalenie osierdzia jest zazwyczaj związane z przewlekłym stanem zapalnym i może spowodować płynu wokół serca (wysięk osierdziowy). Najczęstszym objawem przewlekłego zapalenia osierdzia jest ból w klatce piersiowej.

W zależności od typu, objawy zapalenia osierdzia może zawierać niektóre lub wszystkie z następujących

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli wystąpią nowe objawy bólu w klatce piersiowej.

Wiele z tych objawów zapalenia osierdzia są podobne do tych z innych chorób serca i płuc. Im szybciej są oceniane, tym szybciej można odbierać właściwej diagnozy i leczenia. Na przykład, chociaż przyczyną ostrego bólu w klatce piersiowej może być zapalenie osierdzia, pierwotną przyczyną mógł być zawał serca lub zakrzep krwi w płucach (zator tętnicy płucnej).