nuvigil

Klasa terapeutyczna: CNS pobudzający

Używa Dla Nuvigil

Klasa chemiczna: związane z amfetaminą

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków armodafinilu u dzieci poniżej 17 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków armodafinilu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, nie są spodziewane problemy geriatryczne specyficzne ograniczyć przydatność armodafinilu w podeszłym wieku. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą mieć wolniejszy usunięcie leku z organizmu, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących armodafinilu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Nuvigil

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli masz bezdechu sennego i używać ciągłą CPAP (CPAP) urządzenie w nocy, nadal korzystać z urządzenia z lekiem.

Przyjmować tego leku w tym samym czasie każdego dnia. Nie zmienia swój harmonogram bez konsultacji z lekarzem.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie Nuvigil

Ten lek nie zastąpi wystarczającej ilości snu. Nie powinny być stosowane do sporadycznego senność, który nie został zdiagnozowany jako narkolepsję, zespół bezdechu we śnie lub problemu snu spowodowane pracą zmianową. Zapytaj swojego lekarza o radę dobrych nawyków snu.

Ten lek może powodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji i obrzęku naczynioruchowego. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę skórną, świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów: ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, gorączka i dreszcze, ciemne zabarwienie moczu, ból głowy; wysypka, ból brzucha; nietypowe krwawienie lub zasinienie; nietypowe zmęczenie; lub żółty oczu i skóry. Mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z następujących objawów: pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, swędzenie bóle stawów i mięśni, zmiany zaczerwienienie skóry, ból gardła, rany, wrzody, lub białe plamy w jamie ustnej lub warg lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Hormonalne pigułki antykoncepcyjne, implanty, plastry, strzały, pierścienie dopochwowe lub spirale mogą nie działać, jak również podczas korzystania armodafinilu. Aby utrzymać z zajściem w ciążę, proszę użyć drugiego formularza antykoncepcji wraz z pigułek, implant, plaster, strzał, pierścienia dopochwowego lub wkładki podczas używania tego leku. Kontynuuj korzystając z drugą formę antykoncepcji przez jeden miesiąc po ostatniej dawce. Inne formy kontroli urodzeń obejmują prezerwatywy, membrany, lub pianki antykoncepcyjne lub galaretki.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania tego leku należy poinformować lekarza od razu. Lekarz może zalecić, aby przyłączyć się do rejestru ciąż u pacjentek w ciąży, które biorą ten lek.

Dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Armodafinilu może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas korzystania Nuvigil

Skonsultuj się z lekarzem jeśli zostały leku przez dłuższy czas i czuję, że to nie działa tak dobrze jak wcześniej. Nie należy zwiększać dawki leku bez konsultacji z lekarzem. Niektórzy ludzie mogą stać się fizycznie lub psychicznie zależy od tego leku. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Nuvigil Side Effects

Nuvigil (armodafinilu)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Pracy w systemie zmianowym, zaburzenie snu modafinil, Provigil, armodafinilu

Narkolepsja Adderall, metylofenidat, Ritalin, Concerta, modafinil, Adderall XR, Provigil, amfetamina

Obturacyjny bezdech senny / spłycenie Syndrome modafinil, Provigil, armodafinilu