nuvigil (armodafinilu) używa, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Nuvigil?

Nuvigil stosuje się do leczenia nadmiernej senności spowodowanego bezdechem podczas snu, narkolepsję lub zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową.

Nuvigil mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować Nuvigil jeśli kiedykolwiek miał wysypkę lub reakcje alergiczne spowodowane przez armodafinilu lub modafinil (Provigil).

Ważna informacja

Przed użyciem Nuvigil, należy poinformować lekarza, jeśli masz chorobę wątroby lub nerek, choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia zastawek serca, historię choroby psychicznej, Historia narkotyków lub alkoholu uzależnienia, lub jeśli pacjent niedawno przebył zawał serca ,

Należy przerwać stosowanie leku Nuvigil i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz wysypkę skórną, bez względu na sposób łagodny. Lek podobny do armodafinilu spowodował ciężkie reakcje skórne na tyle poważne, aby wymagało hospitalizacji. Inne objawy ciężkiej reakcji obejmują gorączkę, obrzęk twarzy lub języka, owrzodzenia jamy ustnej, a czerwony lub fioletowy wysypki skórnej, który rozprzestrzenia się i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Nie należy stosować Nuvigil jeśli jesteś uczulony na armodafinilu lub modafinil (Provigil).

Aby upewnić się, Nuvigil jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

Przed zastosowaniem leku

choroba wątroby lub nerek

choroba mięśnia sercowego lub zawór, takich jak wypadanie zastawki mitralnej

choroby serca lub przebyty zawał serca

wysokie ciśnienie krwi

historia choroby psychicznej lub psychozy; lub

historia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków.

Nie wiadomo, czy Nuvigil będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Nuvigil może sprawić pewne rodzaje kontroli urodzeń mniej skuteczne tak długo, jak miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania armodafinilu. Zapytaj swojego lekarza o użyciu metody non-hormonalnej antykoncepcji (takich jak prezerwatywy, membrany, środkiem plemnikobójczym) w celu zapobiegania ciąży podczas przyjmowania Nuvigil.

Nie wiadomo, czy armodafinilu przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nie dawaj tego leku osobom poniżej 17 lat bez konsultacji z lekarzem.

Weź Nuvigil dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Nuvigil może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj tego leku z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Sprzedawania lub rozdawania leku do innej osoby jest niezgodne z prawem.

Lek ten jest wyposażony w instrukcji dla pacjentów bezpiecznego i skutecznego stosowania. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ostrożnie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Nuvigil zwykle przyjmuje każdego ranka, aby zapobiec senność w ciągu dnia, lub na 1 godzinę przed rozpoczęciem zmiany roboczej w leczeniu zaburzeń snu w czasie pracy.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Nuvigil jest zwykle podawana przez okres do 12 tygodni. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli pacjent przyjmuje lek w leczeniu senności spowodowanej obturacyjny bezdech senny, może być również traktowane z ciągłym CPAP (CPAP) maszyny. Ta maszyna jest podłączona pompa powietrza do maskowania, które delikatnie dmucha powietrze pod ciśnieniem do nosa podczas snu. Pompa nie oddycha dla Ciebie, ale łagodna siła powietrza pomaga utrzymać drożność dróg oddechowych, aby zapobiec niedrożności.

Nie należy przerywać stosowania urządzenia CPAP podczas snu, chyba że lekarz zaleci inaczej. Połączenie leczenia CPAP i Nuvigil może być konieczne, aby jak najlepiej leczyć swoje choroby.

Nuvigil nie leczy bezdechu obturacyjnego lub leczenia jego przyczynom. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszystkich innych metod leczenia tej choroby.

Jak należy stosować Nuvigil?

Biorąc ten lek nie zastąpi wystarczającej ilości snu. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nadal mają nadmierną senność, nawet podczas stosowania tego leku.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Nuvigil jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe, ale uniknąć biorąc leki, jeśli nie planuje się spać przez kilka godzin. Jeśli to jest blisko do normalnego snem godzinę, może trzeba przyjmować pominiętej dawki i czekać aż do następnego dnia, aby przyjmować lek ponownie.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, co należy zrobić w przypadku pominięcia dawki. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, biegunka, uczucie dezorientacji, niespokojny i podniecony, szybkie lub powolne bicie serca, ból w klatce piersiowej, trudności z zasypianiem lub omamy (widzenie lub słyszenie rzeczy, które nie są prawdziwe).

Nuvigil mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Unikaj innej niebezpiecznej aktywności, aż wiesz, jak lek ten wpływa na poziom czuwania.

Należy unikać picia alkoholu podczas przyjmowania tego leku.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na Nuvigil: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Należy przerwać stosowanie leku Nuvigil i zgłosić się do lekarza przy pierwszych oznakach jakiejkolwiek wysypki skórnej, bez względu na to, jak drobne przypuszcza, że ​​może być.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

wysypki skórne na tyle poważne, aby wymagało hospitalizacji wystąpiły u osób stosujących lek podobny do armodafinilu. Te wysypki występowały zwykle w ciągu 1 do 5 tygodni po pierwszej dawce.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Przestań używać Nuvigil i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

siniaki, silne mrowienie, drętwienie, ból, osłabienie mięśni

Czego należy unikać podczas robienia Nuvigil?

nietypowe krwawienia (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł)

owrzodzenia jamy ustnej, trudności w przełykaniu

depresja, lęk, omamy, agresja, niezwykłe myśli lub zachowań, myśli samobójcze

Nuvigil skutki uboczne

ból w klatce piersiowej, nierówne bicie serca

problemy z wątrobą – nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub

ciężka reakcja skórna – gorączka, ból gardła, obrzęk twarzy lub języka, pieczenie w twoich oczach, ból skóry, a następnie czerwony lub fioletowy wysypki skórnej, że spready (zwłaszcza w obrębie twarzy lub górnej części ciała) oraz przyczyny powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Wspólne Nuvigil działania niepożądane mogą obejmować

bóle głowy, zawroty głowy

nudności; lub

problemy ze snem (bezsenność).

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, że senny może pogorszyć ten efekt. Zapytaj lekarza przed podjęciem Nuvigil z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z armodafinilu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

5.01.2015-06-11, 12:14:56

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Pracy w systemie zmianowym, zaburzenie snu modafinil, Provigil, armodafinilu

Narkolepsja Adderall, metylofenidat, Ritalin, Concerta, modafinil, Adderall XR, Provigil, amfetamina

Obturacyjny bezdech senny / spłycenie Syndrome modafinil, Provigil, armodafinilu

Jakie inne leki wpłynie Nuvigil?

Nuvigil (armodafinilu)