nutropin długopis aq

Używa Dla Nutropin AQ Pen

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Farmakologiczna Klasa: Somatotropina

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność somatotropiny u dzieci.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność somatotropiny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej wrażliwe na działanie somatotropiny i są bardziej narażone na niepożądane skutki, które mogą wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących somatotropiną.

Przed użyciem Nutropin AQ Pen

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają somatotropiną E-coli pochodzą. To nie może być specyficzny dla Nutropin AQ Pen. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą. Somatotropina może czasami być podana w domu dla pacjentów, którzy nie muszą być w szpitalu. Jeśli używasz tego leku w domu, lekarz nauczy Cię, jak przygotować i wstrzyknąć lek. Bądź pewien, że wiesz dokładnie, jaki lek jest przygotowany i wstrzykiwana.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Istnieje wiele różnych form (np fiolka, nabój, urządzenie wtryskowe) dostępnych dla tego leku. Przeczytaj wszystkie instrukcje ostrożnie, aby mieć pewność, że wiedzą, jak korzystać z urządzenia.

Za każdym razem można dostać lek, należy sprawdzić, aby mieć pewność, że otrzymali odpowiednie urządzenie. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą, jeśli masz pytania na temat urządzenia, które zostały podane.

Zostanie pokazana obszary ciała, gdzie ta piłka może być udzielona. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała. Pomoże to uniknąć problemów skórę od zastrzyków.

Używać nowej igły, nieotwarte fiolki lub strzykawki przed każdym wstrzyknięciem leku.

Być może nie korzystać ze wszystkich leku w każdej fiolce (ze szklanym pojemniku) lub ampułko-strzykawce. Użyj każdej fiolki lub strzykawki tylko jeden raz. Nie zapisuj otwartej fiolki lub strzykawki. Jeśli lek w fiolce lub strzykawce nie zmieniło kolor, czy widzisz w nim cząstki, nie należy go używać.

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Lek należy podawać w ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Prawidłowe użycie somatotropiny, e-coli pochodzą

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w lodówce, z dala od bezpośredniego światła. Nie zamrażać lub wstrząsnąć.

Wyrzucaj zużytych igieł w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub po otrzymaniu leku.

Ten lek może spowodować przesunięcie w kości biodrowej, szczególnie u pacjentów z niedoborem hormonu wzrostu lub zespołem Turnera. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma bezwładne lub bólu w okolicy stawu biodrowego lub kolanowego.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważy się zmianę w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów lub jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ten lek może powodować zwiększone ciśnienie w głowie. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli ból głowy, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Środki ostrożności podczas używania Nutropin AQ Pen

Ten lek może powodować zatrzymanie płynów (ilość wody w organizmie). Należy poinformować lekarza, jeśli pieczenie, drętwienie, ból lub mrowienie w palcach wszystkich z wyjątkiem najmniejszego palca, obrzęk rąk i nóg lub ból, obrzęk lub sztywność mięśni. Lekarz może dostosować dawkę w celu ograniczenia tych skutków ubocznych.

Zapalenie trzustki występują rzadko u niektórych pacjentów przyjmujących somatotropiną. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty.

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które używasz tego pewną markę somatotropiny (Humatrope®). Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Nutropin AQ Pen Side Effects

Nutropin AQ (somatotropina)

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Dorosły Niedobór hormonu wzrostu somatotropina, Norditropin, Genotropin, Omnitrope, Saizen, Humatrope

Niskorosłości dla wieku somatotropiną Norditropin, Genotropin, Omnitrope, Saizen, Humatrope

Zespół Pradera-Williego somatotropina, Norditropin, Genotropin, Omnitrope, Saizen, Humatrope

Pediatric Niedobór hormonu wzrostu somatotropina, Norditropin, Genotropin, Saizen, Omnitrope, Humatrope