Novo-peridol

Pacjenci w podeszłym wieku z leczonych nietypowymi lekami przeciwpsychotycznymi psychozą związaną z demencją są narażeni na zwiększone ryzyko zgonu w porównaniu z placebo. Chociaż przyczyny zgonów w badaniach klinicznych zostały zróżnicowane, w większości przypadków śmierci wydaje się być sercowo-naczyniowe (na przykład, niewydolność serca, nagła śmierć) lub zakaźne (na przykład zapalenie płuc) w przyrodzie. Badania obserwacyjne sugerują, że leki przeciwpsychotyczne mogą zwiększać śmiertelność. Nie jest jasne, w tych badaniach, w jakim stopniu wyniki śmiertelności mogą być związane z lekiem przeciwpsychotycznym w przeciwieństwie do pacjenta cechy. Haloperidol nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Używa Dla Novo-Peridol

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwpsychotyczne

Farmakologiczna Klasa: Antagoniści dopaminy

Klasa chemiczna: butyrofenonu

Haloperidol jest również stosowany w leczeniu poważnych problemów behawioralnych (np agresywne, impulsywne zachowanie) lub nadpobudliwość u dzieci, które zostały już leczonych psychoterapią lub innymi lekami, które nie działa dobrze.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Novo-Peridol

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków haloperidolu u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność haloperidolu u osób starszych. Jednak starsze kobiety są bardziej narażone na efekt uboczny o nazwie późna dyskineza, a pacjenci w podeszłym wieku są bardziej narażone na choroby serca związane z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów przyjmujących haloperidol.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają haloperidol. To nie może być specyficzny dla Novo-Peridol. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, ponieważ mogą one reagować bardzo silnie na lek.

U pacjentów przyjmujących ciekłej postaci tego leku

Kontynuować przyjmowanie leku do pełnego czasu leczenia. Czasami haloperidolu muszą być podejmowane od kilku dni do kilku tygodni przed osiągnięciem pełnego efektu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie haloperidolu

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy leczenia tym lekiem. Kwota haloperidolu wziąć mogą zostać zmienione w celu zaspokojenia potrzeb swojej kondycji i zapobiec skutki uboczne.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia. Pozwoli to czas ciało, aby dostosować i uniknąć pogorszenia stanu zdrowia.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; lek na drgawki lub barbituranami; zwiotczających lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie, zwłaszcza że ilość leku jest zwiększona. Nawet jeśli wziąć haloperidol przed snem, może czuć się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Środki ostrożności podczas używania Novo-Peridol

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek często sprawiają, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów podczas przyjmowania tego leku, ponieważ przegrzanie może spowodować udar cieplny. Ponadto, gorące kąpiele lub sauny może powodować zawroty głowy lub omdlenia podczas używania tego leku.

Haloperidol może spowodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż jest to normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować wysypkę skórną, świąd, zaczerwienienie lub inne przebarwienia skóry lub poważne oparzenia słoneczne. Po rozpoczęciu przyjmowania leku

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

Haloperidol może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

tak szybko, jak to możliwe, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort, szybkie bicie serca, problemy z oddychaniem lub gorączkę i dreszcze skontaktować się z lekarzem. Mogą to być objawy bardzo poważnego problemu z sercem.

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ramion i nóg.

Novo-Peridol Side Effects

haloperidolu

Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca; wysoką gorączkę, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się; utrata kontroli nad pęcherzem, ciężka sztywność mięśni; niezwykle blada skóra lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Demencja haloperydol, Haldol, Haldol Decanoate, takryna, Cognex, ergoloid mesylany

Psychoza haloperidolu, Haldol, prochlorperazyna, Compazine, chlorpromazyna, Torazyna

ICU Mieszanie lorazepam, Ativan, diazepam, Valium, haloperidol, Haldol

Nudności / wymioty promethazine, lorazepam, hydroksyzyny, Ativan, ondansetronu, Zofran