nosa alergie: odprężyć nos

Czy Twój sniffer w godzinach nadliczbowych z powodu przeziębienia lub alergii? podczas korzystania z tych wszystkich tkanek może poczuć się nieswojo.

Użyj tych sztuczek ekspertów, aby uspokoić się spierzchnięte, ból nosa szybko.

Możesz myśleć, nasączone chusteczki są łagodniejsze niż zwykły starej tkanki, ale wiele chusteczki pieluchy lub te wykonane do usuwania makijażu zawierają zapach, detergenty lub inne substancje chemiczne, które mogą dodatkowo podrażniać popękane, suchość skóry, mówi Neil Schachter, MD, autor przewodnik dobry doktor do przeziębienia i grypy.

Użyj tkanką miękką lub zamiast papieru toaletowego. Osoby z aloesu mogą czuć się szczególnie delikatny.

Gdy to zrobisz wydmuchać nos, pat nozdrza i skórę wokół nosa wyschnięcia zamiast otarcia lub wycierania, mówi dermatolog Nowy Jork Joshua Zeichner, MD.

Kiedy Pat, masz mniejsze tarcie i podrażnienia skóry, niż jeśli pocierać. To pozwala uniknąć niektórych ból później.

Kilka razy dziennie – po każdym uderzeniu, nawet – zimnica niewielką ilość delikatnego produktu opartego na wazelina wokół nozdrzy i na wszelkie podrażnienia plamami skóry wokół nosa.

“Mazi są bardziej pomocny niż kremy lub płyny, gdyż tworzą one wodoodporne uszczelnienie, które pozwala skórze pod leczyć się” Zeichner mówi.

Jeśli masz głębokie pęknięcia skóry wokół nosa, które nie wydają się leczyć, czy staną się one pokryte żółtawym lub miodowym kolorze skorupy, może mieć infekcję skóry.

Jeśli uważasz, że to przypadek, zimnica na niewielką ilością maści antybiotykowej do obszaru trzy razy dziennie, Zeichner mówi. Będzie nawilżają i zwalczania bakterii w tym samym czasie.

Przepłukać nosowych z łagodnym roztworze soli (sól wody) roztworu dwa razy dziennie, rano i wieczorem, Schachter mówi. Pozwoli to złagodzić swój zatorów i wypłukać śluz ze swojego nosa bez konieczności wydmuchać nos.

“Wszystko, co może obniżyć tarcie skóry będzie utrzymać nos w lepszej formie” Zeichner mówi. (I pamiętaj, osuszyć potem – nie wycierać).

Jeśli jesteś bardzo nadziewane w ciągu dnia, można dodać trzeci nosa prać około południa, Schachter mówi.

Chociaż instrukcje są różne dla nosa mycia butelek squeeze i Neti doniczkach, można spróbować to ogólny przepis i porady

Mogą one pomóc w leczeniu katar, więc nie trzeba go wysadzić tak często. Ale te pigułki i spraye mogą również sprawić, że skóra wrażliwa wewnątrz nosa czują się gorzej.

“Oni zaostrzenia naczyń krwionośnych i niższy przepływ krwi do obszaru, z których oba może powodować dyskomfort i podrażnienia,” Schachter mówi. Porozmawiaj z lekarzem o ryzyku, korzyści, a co jest OK dla Ciebie.

Para, która wznosi się z gorącego talerza zupy lub filiżanki herbaty nawilża skórę i nosowych. To może nawet pomóc rozluźnić śluzu głębiej w nosie, dzięki czemu można łatwiej przedmuchać go później Schachter mówi.

ŹRÓDŁA

O; Reklamuj ZU; Warunki korzystania z USA; Polic prywatności; Sponsor Polic; Skontaktuj się z nami

Academy of Allergy, Asthma & Immunology “. Saline Sinus Rinse Receptura”

Medscape Leki i dolegliwości: “. Neosporin Original maść, Triple Antybiotyk maści”

Medscape Medical News: “Wykorzystanie Saline nosa nawadniania recenzji”.

National Health Service (UK): “zmniejszający przekrwienie Leki – skutki uboczne”.

E. Neil Schachter, MD, dyrektor medyczny w leczeniu niewydolności oddechowej, Mount Sinai Medical Center, New Yor; Autor, Przewodnik dobry doktor do przeziębienia i grypy, Harper wydrukowanej 2005.

Joshua Zeichner, MD, dermatologis; adiunkt na wydziale dermatologii w Mt Sinai Medical Center na Manhattanie.

Znajdź w