norowirusów (wirusy Norwalk) – przegląd wątek

Norowirusów nazywane są również Norwalk-like wirusów i caliciviruses. Norowirusów powodować zapalenie żołądka i jelit, zakażenia żywności, zatrucia pokarmowe, zapalenie żołądka i jelit oraz ostre nonbacterial.

Norowirusów zazwyczaj rozprzestrzenia się poprzez zanieczyszczoną wodę i żywność, choć mogą również przechodzić z człowieka na człowieka. Woda zostanie zanieczyszczona, jeśli odpady ludzka wkracza wody pitnej z powodu powodzi lub kanalizacji, który nie działa prawidłowo. Można się zarazić przez

Osoby pracujące w ośrodkach opieki dziennej lub domach opieki powinny zwrócić szczególną uwagę na dzieci i mieszkańców, którzy mają choroby norowirusa. Wirus ten jest bardzo zaraźliwa i może szybko rozprzestrzeniła się tych środowisk.

Objawy zapalenia żołądka i jelit wywołane przez norowirusów to nudności, wymioty, biegunka i jamy brzusznej (brzucha) ból. Biegunka i wymioty mogą spowodować odwodnienie. Możesz mieć ból głowy i gorączkę. Łagodny i krótki choroba zwykle rozwija się od 24 do 48 godzin po macie jeść i pić skażonej żywności lub wody i trwa przez 24 do 60 godzin. Jedynie w rzadkich przypadkach jest osobą bardzo się chore lub udać się do szpitala.

Jedzenie pożywienia i picia płynów, które są zanieczyszczone norovirus. Mięczaki sałatka składniki są pokarmy najczęściej zakażone wirusami. Spożywczych innych niż skorupiaki mogą być skażone z żywnością; Dotykanie powierzchni lub przedmiotów zanieczyszczonych norovirus, a następnie umieszczając rękę w ustach; Mając bezpośredni kontakt z kimś, kto jest zainfekowany. Na przykład, jeśli osoba sprawująca opiekę lub udziału żywności lub naczynia z kimś, kto jest chory, może się zarazić.

Większość zakażeń norovirus są łagodne i przekazać w ciągu kilku dni. Tak więc większość ludzi nie chodzą do swoich lekarzy diagnozy. Często można zdiagnozować zatrucie pokarmowe się, czy inni, którzy jedli te same potrawy, jak również zachoruje.

Jeśli pójdziesz do lekarza, on lub ona będzie postawić diagnozę na podstawie objawów, wywiadu lekarskiego oraz badanie lekarskie. Lekarz zapyta gdzie jadamy i czy ktoś, kto zjadł te same pokarmy ma takie same objawy. Badanie kału jest czasem zrobić.