nieregularnych miesiączek, bądź – przegląd wątek

Zdrowie kobiet Trendy

Większość kobiet ma między 11 a 13 miesiączki rocznie. Możesz być różne: może mieć więcej lub mniej. Nieodebrane lub nieregularne miesiączki należy rozpatrywać w kategoriach tego, co jest normalne dla ciebie.

 Cecha

“Nie mogę powiedzieć”, mówi Rebecca Amaru, MD, “ile razy kobiet com; do mojego biura we łzach, bo czytałem ani nie słyszałem czegoś Abou; ginekologii myślą stosuje się do nich – i to nie “Amaru jest Clinica;. instruktor położnictwa i ginekologii w Mount Sinai Medical Center I; Nowy Jork. Mówi, że wiele z tego, co można przeczytać o ginekologii O; o konserwacji strefy V jest albo przesadzone lub “po prostu źle.”

Aby pomóc uporządkować fakty od plotek, poprosił niektórych naród do; Eksperci o zdrowiu seksualnym i opieki strefie V – tematy, które wiele kobiet mają; wstydzą się poprosić lekarza o ich własne. To, co powiedział, może SURPRIS; ty.

endometrioza, antykoncepcja, choroby tarczycy, ćwiczenia, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwdepresyjne, przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju, USG miednicy

Nadmierna utrata masy ciała lub przyrost. Chociaż niska masa ciała jest częstą przyczyną nieodebranych lub nieregularne miesiączki, otyłość może również powodować problemy miesiączkowe; Zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja lub bulimia. Aby uzyskać więcej informacji, jadłowstręt psychiczny i bulimia; Zwiększona ćwiczenia. Zanikają są częste u sportowców wytrzymałościowych; Stres emocjonalny; Choroba; Podróżować; Leki takie jak metody antykoncepcyjne, które mogą powodować lżejsze, rzadsze, coraz częstsze lub pominiętych okresów ani żadnych okresów wcale; problemy hormonalne. Może to spowodować zmianę poziomu hormonów, które organizm potrzebuje do obsługi miesiączki; Nielegalne zażywanie narkotyków; Problemy z narządów miednicy, takich jak perforowana błoną dziewiczą, zespół policystycznych jajników lub zespół ashermana; -feeding piersi. Wiele kobiet nie wznowić regularne okresy do momentu zakończenia -feeding piersi.

miesiączki może być bardzo nieregularny na drugim końcu menstruacyjnych lat. Wiele kobiet sobie sprawę, że zbliża okołomenopauzalnym i menopauzy, kiedy ich inaczej regularne okresy stają się nieregularne. Menopauza występuje, gdy to było 12 miesięcy od kiedy miała miesiączki.

Ciąża jest najczęstszą przyczyną nieudanego okresu. Jeśli może być w ciąży, traktuje się tak, jakby jesteś w ciąży, dopóki nie wiemy na pewno. Za pomocą testu ciążowego domu jako pierwszy krok do przekonania się, czy jesteś w ciąży.

Jeśli nie jesteś w ciąży, inne przyczyny nieregularnych miesiączek, bądź to

Pamiętaj, że możesz zajść w ciążę, nawet jeśli nie są miesiączkować. antykoncepcyjnej praktyce, jeśli nie chcesz zajść w ciążę.

Przedwczesna niewydolność jajników jest, kiedy przestać miesiączkować przed 40. wieku chirurgii, chemioterapii i radioterapii brzucha lub miednicy może powodować przedwczesne niewydolność jajników.

Inne choroby, takie jak zespół drażliwego jelita, gruźlica, choroby wątroby i cukrzyca może powodować nieregularnych miesiączek, bądź, choć jest to rzadkie. Ale jeśli któryś z tych chorób są obecne, to zazwyczaj mają inne objawy oprócz nieprawidłowości miesiączkowania.

Jeśli pominąć okres, spróbuj się odprężyć. Przywracanie do życia emocjonalnego i fizycznego równowagi może pomóc. Wiele kobiet przegap okresy czasu do czasu. Chyba że jesteś w ciąży, są szanse, cykl powróci do normalnego następnego miesiąca.

Sprawdź swoje objawy, aby zdecydować, czy i kiedy należy udać się do lekarza.