nie tak zdrowej żywności ‘zdrowie’

Bez cholesterolu, bez tłuszczu trans, bez dodatku cukru, wieloziarniste, naturalne, organiczne … Są to tylko niektóre z wyrażeń, które wydają się krzyczeć “zdrowej żywności” od etykietach naszych ulubionych marek.

Jednak, zdaniem ekspertów, niezdrowe wybory czają się wśród najbardziej nawet pozornie zdrowych-spożywczych.

“Wiele osób zakłada, że ​​jeśli coś ma zdrowe buzzword na etykiecie, a nawet, że jeśli jest sprzedawane w sklepach ze zdrową żywnością, jest on automatycznie zdrowej żywności, ale nie zawsze tak jest”, mówi Samantha Heller, MS, RD , starszy dietetyk kliniczny z New York University School of Medicine.

Przykładem, jak mówi, jest muesli.

Muesli ma reputację jako zdrowej żywności w 1960 roku, bo to było w rzeczywistości, zdrowsze niż mocno słodzone, matowym zbóż, które były sprzedawane “Heller mówi.” Ale jak na dzisiejsze standardy, jeśli chodzi o tłuszcze i tylko strome kalorii, muesli, nie jest twoim najzdrowszym wyborem.

Tak samo jest w większości barów zbożowych, a także wielu batonach i napojach, mówią eksperci.

“Myślę, że jednym z największych nieporozumień ludzie mają na temat zdrowego odżywiania się w myśleniu tych tak zwanych batoników zbożowych lub energetycznych i napoje są dobrym wyborem, a większość z nich nie są na pewno”, mówi Lona Sandon, MED, RD, rzeczniczka Towarzystwo Dietetyczne.

Chociaż mogą one zawierać malutkie ilość witamin, a czasem nawet potencjalnie przydatnych ziół, Sandon mówi większość jest tak załadowany z cukrem i tłuszczem, że złe przeważa nad dobrem.

“W wielu przypadkach, można również zjeść batonika dla wszystkich żywienia otrzymujesz z tych produktów” Sandon mówi.

Dietetyk Miriam Pappo Klein, MS, RD, zgadza się: “. Dzięki wysokiej energii w wielu z tych produktów pochodzi z faktu, że są one ładowane z kalorii nie ma magii nią, to po prostu o wysokiej zawartości tłuszczu i wysoki poziom cukru”, mówi Klein, kliniczne kierownik żywienia w Montefiore Medical Center w Bronx, NY

Miskę Cerea pełnoziarniste; Burge indyka; Chip banana; “zdrową” zamrożony dinne; garść orzeszków. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że całkiem zdrowe menu na cały dzień.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy