nerwowy nonstick?

Łatwe do czyszczenia i bardzo popularny, to garnków jest nadal uważane za potencjalnie toksyczne przez niektórych ekspertów. Good Housekeeping rozlicza debaty i powie Ci, jak go używać bezpiecznie.

Ile kobiety kochają Nonstick? Dane dotyczące sprzedaży opowiedzieć historię: W 2006 roku, garnki i patelnie z tym specjalną powłoką teflonową (jest najlepiej znana wersja) stanowiły 90 procent wszystkich sprzedawanych aluminiowych naczyń według numerów branżowych. Mimo zalet Nonstick za (jego powierzchnia sprawia, że ​​czyszczenie jest łatwy, a także pozwala na użycie mniejszej ilości kucharze olej i masło), stało się pod ogniem w ostatnich latach nad obawami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń chemicznych. Dziesiątki raportów i badań – zarówno z przemysłu i źródeł zewnętrznych – okazały się sprzeczne wnioski. Więc rozmawialiśmy z wieloma ekspertami i spojrzał na głównych badaniach – a także przeprowadził własne badania laboratoryjne w Instytucie Badawczym Good Housekeeping – aby dowiedzieć się: jak bezpieczne są garnki i patelnie nonstick?

Odpowiedź jest wykwalifikowanym jeden. Są bezpieczne, mówi Robert L. Wolke, Ph.D., emerytowany profesor chemii na University of Pittsburgh i autor Co Einstein powiedział swojemu Cooka: Kuchnia Nauka Poradnik, o ile nie są one przegrzany. Gdy są, to powłoka może zacząć rozkładać (na poziomie molekularnym, dzięki czemu nie muszą zobaczyć), a toksyczne gazy i cząsteczki, niektóre z nich rakotwórcze, może być zwolniony.

Jest cała chemia zestaw związków, które będą pochodzić od kiedy Teflon jest podgrzewana wystarczająco wysoki, aby rozkładać “, mówi Wolke”. Wiele z nich to związki zawierające fluor, które jako klasa są na ogół toksyczne “. Ale fluoropolimery, substancje chemiczne, z których te związki toksyczne przyjść, to duża część formuły powlekania – i właśnie dlatego, że żywność nie przyklejają się do nonstick.

Jeśli niebezpieczeństwo zaczyna się, gdy patelnie przegrzania, a następnie, jak gorąco jest zbyt wysoka? “W temperaturze powyżej 500 stopni Celsjusza, podział rozpoczyna się i mniejsze fragmenty chemiczne są uwalniane,” wyjaśnia Kurunthachalam Kannan dr toksykolog środowiska na Wydziale Wadsworth Centrum Zdrowia Stanu Nowy Jork. DuPont, wynalazca i producent z teflonu, zgadza się, że 500 stopni jest zalecana maksymalna do gotowania.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy