naturalne niemowląt wskazówki do pielęgnacji skóry: masaż, wyprysk, wysypka, więcej

Twój noworodek jest teraz w domu, a ty rozliczanie się do codziennej rutyny. Utrzymanie dziecka jest ciepły i odżywiona blaty na liście. Dziecko pielęgnacja skóry jest tak samo ważne.

Plusem wrażliwości skóry dziecka? Twój dotyk na skórze noworodka zawiera kojący, efekt pielęgnacji – i ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka.

Noworodek rodzi się z pomarszczonej skóry i ochronnej pokrywającej nazywa vernix które naturalnie złuszcza się w ciągu pierwszego tygodnia. Nie ma potrzeby, aby go spieszyć, natrzeć lub traktować ją z płynów lub kremów. (Jeśli dziecko rodzi się obok terminie, proces ten jest prawdopodobnie skończył, a ona wciąż jest wewnątrz macicy).

Z noworodka do pielęgnacji skóry, powiedzenie to “mniej znaczy więcej”. Oto kilka wskazówek, które pomogą chronić swoje dziecko przed rozwojem alergii i wysypki

Oprzeć się pokusie, aby kąpać dziecko często. Zbyt częste kąpiele – więcej niż trzy razy w tygodniu w ciągu pierwszego roku życia – usuwa naturalne oleje, które chronią skórę dziecka. To może zostawić podatny skóry dziecka i suche. Może również pogorszyć wyprysk.

Z wyjątkiem zmian ślinić i pielucha, noworodki nie dostają bardzo brudne. Dzieci nie pracują od 9 do 5, a potem uderzenie na siłowni! Przez pierwszy miesiąc lub tak, kąpieli gąbki dwa lub trzy razy w tygodniu będzie utrzymywać swoje dziecko bezpiecznie czyste. W międzyczasie, usta i pieluchy obszar Należy czyścić dziecka z niewielką ilością wody lub środka czyszczącego.

Raz w tygodniu kąpiele gąbki (lub nawet mniej) są najlepsze dla noworodków z ciemniejszymi odcieniami skóry (takich jak African-American). Te dzieci mają tendencję do suszarki skórę i mają wyższe ryzyko problemów skórnych, takich jak egzema.

Nie stosować zapachowe produkty dla dzieci w pierwszych miesiącach. To może podrażnić delikatną skórę dziecka.

ubranie dziecka umyć przed jego noszenia. Należy używać tylko detergentów dziecko pralnia, które są zapachowych i barwników wolne. Myć ubrania dla dzieci, pościel, koce i oddzielnie od prania rodziny.