naturalne leczenie objawów menopauzy

Zasiłek

Czarny cohosh pochodzi z gatunku jaskier. Badania miały mieszane wyniki na czarno cohosh czy jest skuteczna w zmniejszaniu uderzeń gorąca. Niektóre badania wskazują, że mogą pomóc z łagodnymi uderzenia gorąca i nocne poty do krótkotrwałego leczenia. Może obniżać ciśnienie krwi, jak również. W rzadkich przypadkach, zapalenie wątroby odnotowano.

Zasiłek

Soja zawiera izoflawony, które są fitoestrogeny (roślina estrogeny). W niektórych badaniach zaobserwowano, że soja może być skuteczne w redukcji objawów menopauzy. Jednakże inne badania wykazały żadnych korzyści. Tylko formy spożywcze z soi, jak tofu i mleko sojowe, są zalecane. Soja w postaci tabletki lub w postaci proszku nie jest zalecane.

Zasiłek

Siemię lniane zawiera kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe i lignany, które działają jako fitoestrogeny. Wyniki badań zostały wymieszane, ale może się to przyczynić objawów u niektórych kobiet. Uważa się również, aby obniżyć poziom cholesterolu. Unikać całego siemię lniane, ponieważ jest trudne do strawienia.

Zasiłek

Miejscowo oleju witamina E stosuje się w pochwie przyczynia się do poprawienia smarowania i może także zmniejszyć gorąca.

Zasiłek

Ćwiczenia i medytacja zmniejszyć drażliwość, nawet gorąca, u niektórych kobiet. Joga łączy oba. Ćwiczenia pomagają też większość ludzi lepiej spać.

Zasiłek

Zimne napoje pomóc poczuć się chłodniej. Unikaj kofeiny i alkoholu, które są moczopędne, które zachęcają do odwodnienia. Spróbuj zimnej wody lub soków owocowych z witamin antyoksydacyjnych.

Chociaż suplementy wymienione powyżej są jednymi z najczęściej używanych suplementów, aby pomóc w kontrolowaniu objawów menopauzy, ważne jest, aby pamiętać, że badania nadal trwają w celu ustalenia ich skuteczności. Do tej pory, nie ma dodatek konsekwentnie wykazano lepsze od placebo działa w zarządzaniu objawów.

Ponadto, należy pamiętać, że suplementy diety i ziołowe mogą mieć skutki uboczne lub interakcje ze sobą lub z innymi lekami. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne ze względu na podjęcie pewnych schorzeń. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem.

Źródła: Holly Thacker, MD, szef Zdrowia Kobiet, Cleveland Clinic. Elaine Magee, MPH, RD. Joan Starker dr MSW. Nancy Fugate Woods, PhD, RN, University of Washington. Cleveland Clinic. The Journal of Zdrowia Kobiet i Gender-Based Medicine. Sunil Wimalawansa, MD, PhD, University of Texas.