narcyzm lub wysoka samoocena? co jest narcystyczne zaburzenie osobowości?

To natura ludzka być samolubny i dumny jakiś czas, ale prawdziwe narcyzów zabrać ją do skrajności. Nie tylko mają dodatkową pewność siebie, nie wartość “uczucia i idee i ignorować innych osób” innych potrzeb.

Rok temu, według doniesień prasowych, Corrine Leclair-Holler, potem 29, został mówienie na jej telefon podczas jazdy w mieście Concord, N.H. inny kierowca, Carissa Williams, potem 23, krzyczał na nią, po czym wyciągnął przed siebie. Kiedy dotarła do autostrady on-ramp, Williams zatrzymał swój samochód, wysiadł (pozostawiając jej własne dziecko w samochodzie), wsiadł do samochodu LeClair-Holler, a zastrzelił ją z paralizatorem – pomimo krzyków LeClair-Holler, że była w ciąży; Leclair-Holler i jej dziecko było w porządku. Williams został skazany …

Jeśli można rozpoznać kilka z poniższych cech, to ktoś, kto jest pochłonięty. Jeśli ma on większość z nich, może on mieć zaburzenia. Terapeuta może dostać się na dnie.

Słowo to pochodzi od greckiego mitu, w którym przystojny młody człowiek o imieniu Narcyz widzi własne odbicie w kałuży wody i zakochuje się w niej.

Brzmi jak kogoś, kogo znasz? Czy ludzie często zdenerwowany z nim? Czy trudno mu utrzymać relacje? Czy on tend postawić się pierwszy i że on zna tylko “prawo” sposób? Mógłby również

Ktoś taki może pojawić się mieć wysoką samoocenę, ale przeciwnie jest prawdopodobnie prawdziwe. Nie ma głębokie poczucie braku bezpieczeństwa pod tym wielkim zewnątrz. Chce innym zazdrościć, ale często jest on zazdrosny jeden. On jest konkurencyjny i grozi osiągnięć innych. Jego relacje są często burzliwe i krótkotrwałe. Zostawia ślad zranione uczucia w jego następstwie.

On łatwo zranić, ale albo zdecyduje się nie pokazują, czy overreacts z wściekłości. On nie może znieść krytyki. On robi wymówek i odmawia wzięcia odpowiedzialności za jego wad i usterek. Widzi siebie jako naturalnego lidera, który można łatwo kołysać innych. On nie słucha i często przerywa. Jest to ulica jednokierunkowa – to wszystko zabrać, nie dają.

Ktoś może być narcyzem i nie mają zaburzeń. Na przykład Bill Gates został nazwany narcyzem, ale nie do tego stopnia, że ​​zakłóca jego codzienne życie.

Jest udowodnione, że większość ludzi przyciąga do narcyzów i je znaleźć atrakcyjne, sympatyczne i ekscytujące. Pewność siebie jest uroczy. A liderami są często bardziej asertywny i wymagający.

s nową serię e-mail na diagnozowania, leczenia i życia z zaburzeniami jedzenia binge