napięcie mięśni: objawy, badania i leczenie napięcie mięśni

David T. Derrer, M; 06 maja, 2014

Obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie lub otwarte cięcia ze względu na zranieniom; Ból w OZE; Ból przy specyficzny mięśni lub wspólne w odniesieniu do tego mięśnia jest wykorzystanie; Słabość mięśni lub ścięgien; Niezdolność do korzystania z mięśni w ogóle

Weź niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen lub naproksen, aby zmniejszyć ból i poprawić swoją zdolność do poruszania się. Nie należy przyjmować NLPZ jeśli u pacjenta występuje choroba nerek lub historię krwawienia z przewodu pokarmowego lub jeśli pacjent stosuje również cieńsze krwi – takie jak Coumadin – bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W tym przypadku, to bezpieczniej jest wziąć paracetamol, który pomaga zmniejszyć ból, ale nie zmniejsza stan zapalny; Ochrona, odpoczynek, lód, kompresja i elewacja (znany jako formuły cenowej) może pomóc mięśnie luka. Oto jak to zrobić: Po pierwsze, usunąć wszystkie constrictive odzież, w tym biżuterii, w obszarze napięcie mięśni. ; Chronić napięte mięśnie przed dalszą szkodą; Odpoczynek mięśnie napięte. Należy unikać działań, które spowodowały odkształcenia i inne działania, które są bolesne; Ice obszar mięśni (20 minut na godzinę, podczas gdy na jawie). Lód jest bardzo skuteczne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe przeciwbólowy. Małe okłady z lodu, takie jak opakowania mrożonych warzyw lub wody zamrożone w kubki pianki kawy, w odniesieniu do obszaru anatomicznego mogą zmniejszyć stan zapalny; Kompresja może być ostrożnie stosowane z asa lub inny bandaż elastyczny, który może zarówno zapewnić wsparcie i zmniejszyć obrzęk. Nie owinąć szczelnie; Wyższy obszar rannych, aby zmniejszyć obrzęk. Podtrzymać napięte mięśnie nóg podczas siedzenia, na przykład; Działania, które zwiększają ból mięśni lub pracują uszkodzoną część ciała nie są zalecane aż ból znacznie się poprawiła.

napięcie mięśni, pull mięśni, a nawet łzy mięśni odnosi się do uszkodzenia mięśnia lub jego przypadających ścięgien. Można umieścić nadmiernego nacisku na mięśnie w trakcie normalnych codziennych czynności, z nagłym podnoszenia ciężkich, podczas uprawiania sportu lub podczas wykonywania zadań roboczych.

Uszkodzenie mięśni może być w postaci rozerwania (częściowo lub w całości) włókien mięśni i ścięgien podłączono do mięśnia. Rozrywanie mięśni może spowodować uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych, powodując miejscowy krwotok lub zasinienie i ból spowodowany przez podrażnienie zakończeń nerwowych w dziedzinie.

Objawy obejmują napięcie mięśni

Jeśli mają znaczący uraz mięśni (lub jeśli środki do domu nie przynosi ulgę w ciągu 24 godzin), należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli usłyszysz “trzaskający” dźwięk z kontuzji, nie może chodzić, czy istnieje znaczna opuchlizna, ból, gorączka lub otwarte skaleczenia, powinno być zbadane w oddziale ratunkowym szpitalnego.

Lekarz podejmie historię choroby i przeprowadzić badanie lekarskie. Podczas egzaminu, ważne jest, aby ustalić, czy mięsień jest częściowo lub całkowicie rozerwana, co może wiązać się z procesem znacznie dłużej gojenie, możliwą operację, i bardziej skomplikowaną odzysku.

Rentgenowskie lub badania laboratoryjne często nie są konieczne, chyba że była to historia urazu lub dowodów zakażenia.

Kwota obrzęk lub lokalnym krwawienia do mięśni (od podarte naczyń krwionośnych) można najlepiej zarządzaną początku stosując okłady z lodu i utrzymując napięte mięśnie w rozciągniętej pozycji. Ciepło może być stosowane, gdy obrzęk jest mniejsza. Jednak wcześniejsze zastosowanie ciepła może zwiększyć obrzęk i ból.

Uwaga: Ice lub ciepła nie powinny być stosowane do gołej skóry. Zawsze należy stosować osłonę zabezpieczającą, taką jak podpaska pomiędzy lodu lub ciepła i skóry.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …