ms i romantyzmu: kwestie płci i intymności ze stwardnieniem rozsianym

 Zawartość archiwum po 2 latach, aby zapewnić naszym czytelnikom mogą łatwo znaleźć najbardziej aktualne treści; Aby znaleźć najbardziej aktualne informacje, wpisz swój temat zainteresowania w naszym polu wyszukiwania.

Poruszanie się po skalistym drogę randek i związków jest wystarczająco trudne, gdy jesteś całkowicie zdrowy. Posiadanie zwyrodnieniowe choroby jak stwardnienie rozsiane (MS) może rzucać się dodatkowych przeszkód na każdym kroku, począwszy od podjęcia decyzji, czy ujawnić swój status na pierwszej randce się zmagają się z problematyką intymności w dół drogi.

importan; Możliwe jest, że głównym tytule sprawozdania stwardnienia rozsianego nie jest nazwą oczekiwano. Proszę sprawdzić synonimy wyszczególniania znaleźć alternatywną nazwę (y) i podziału (y) zaburzenie objętym niniejszym raportem.

Aby zobaczyć tego, co dorośli z SM mogą się spodziewać na drodze do budowania i utrzymywania relacji, zwróciliśmy się do ekspertów: dorosłych cierpiących na SM, a także profesjonalistów, którzy pomagają im w drodze.

Wszyscy mamy szkielety w naszej szafie. Ale nie zawsze wiedzą, kiedy należy pozwolić im na zewnątrz.

Nie sądzę, że tajemnice są czymś dobrym. Ale kiedy idziesz z kimś po raz pierwszy, nie zawdzięczam tę osobę dużo o niczym “, mówi psycholog kliniczny Rosalind Kalb, PhD, dyrektor Professional Resource Center National Multiple Sclerosis Society”. Ale jak tylko ” już zdecydował, że ta osoba jest warta więcej czasu i uwagi, myślę, że ważne jest, aby zacząć udostępniać wszystkie rodzaje informacji o sobie.

Nawet wtedy, nie można zagwarantować, jakie odpowiedzi dostaniesz. To właśnie 28-letnia Michele Mullis, kto miał MS przez pięć lat, nauczył.

“Mówienie komuś o swojej SM jest walka z wielu powodów. Kiedy pierwszy poznając kogoś, to nie jest dyskusja, że ​​to przyjemne i zabawne. Istnieje wiele pytań edukacja typu, które są zadawane. To wielki proces przejść z kimś może lub nie lubić, “Mullis mówi.

Dlatego czekała trzy miesiące, aby powiedzieć komuś, że był celownik o jej MS.

“Był kompletnie obrażony, że będę ukrywać to przed nim. Myślę, że czułem się, jakbym był ewidentnie kłamliwe. Następnie, że nie chce mnie już do tej pory” Mullis mówi.

Teraz ona radzi sobie inaczej.

“Jak już dojrzał, stałem się bardziej komfortowo z siebie i kim jestem, a czasem mówiłem ludzi na pierwszej randce. Ja też pochodzą ludzie znacznie bardziej dojrzały i wykształcony” Mullis mówi.

Ona również przyznaje się do posiadania inny pogląd na randki, którym przypisuje się zarówno rosnąca dojrzałość i akceptacja siebie jako kogoś, kto ma SM.

Zdecydowanie czuję się bardziej komfortowo z tym, kim jestem, a następnie mam mniejsze oczekiwania od innych. Zdaję sobie sprawę, muszę podjąć decyzję, aby się szczęśliwy “Mullis mówi.” Nie szukam człowieka, aby spełnić te potrzeby.