menopauzy i okołomenopauzalnym – wątek przegląd

Menopauza jest sens w życiu kobiety, kiedy ona nie miała okresu na okres 1 roku. To oznacza koniec lat rozrodczym. To jest czasami nazywane “zmiana życia”.

Wiele kobiet twierdzi, uderzenia gorąca i nocne poty są najgorsze objawy menopauzy. Mogą kradzieży snu i siać spustoszenie na jawie, too. Nagły ciepła, które zwykle trwa od 30 sekund do 10 minut, można dokonać funt serca, zostawiają cię czerwony na twarzy i klatce piersiowej, a obudzi Cię Drenched; Jeśli chcesz ulgę, “terapia hormonalna jest najbardziej skuteczne leczenie”, mówi JoAnn E. Manson, MD, profesor w Harvard Medical School; Uderzenia gorąca i inne objawy menopauzy wydarzyć, gdy …

Okołomenopauzalnym to proces zmian, który prowadzi do menopauzy. Może zacząć się już w późnych latach 30. i dopiero w początku lat 50-tych. Jak długo trwa okołomenopauzalnym jest różny, ale zwykle trwa od 2 do 8 lat. Możesz mieć nieregularne miesiączki lub innych objawów w tym czasie.

Menopauza jest naturalną częścią starzeje. Nie ma potrzeby leczenia, chyba że objawy przeszkadza. Ale to dobry pomysł, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat menopauzy. Wiedząc czego się spodziewać może pomóc utrzymać zdrowy jak to możliwe w tym nowym etapie swojego życia.

Normalne zmiany w swoich systemach rozrodczych i hormonów powodują menopauzę. W swoim wieku podaży jaj, organizm zaczyna rzadziej owulacja. W tym czasie stężenie hormonu w górę iw dół nierównomiernie (wahać się), co powoduje zmiany w swoich epok i inne objawy. Z czasem poziom estrogenu i progesteronu spadnie na tyle, że cykl menstruacyjny zatrzyma.

Niektóre zabiegi medyczne mogą powodować zatrzymanie miesiączki przed ukończeniem 40. Po jajniki usunięte, po radioterapii, chemioterapii lub konieczności może wywołać wczesną menopauzę.

okresy nieregularne. Niektóre kobiety mają błysków. Inni mają silne krwawienie. Twój cykl menstruacyjny może być dłuższy lub krótszy, albo można pominąć okresy; Uderzenia gorąca; Problemy ze snem (bezsenność); Zmiany emocjonalne. Niektóre kobiety mają wahania nastroju lub czuć zrzędliwy, przygnębiony, lub martwi; bóle głowy; Czujesz, że twoje serce bije zbyt szybko lub nierównomiernie (kołatanie serca); Problemy z pamiętania lub jasno myśleć; Suchość pochwy.

Typowe objawy to:

Niektóre kobiety mają tylko kilka łagodne objawy. Inni mają poważne objawy, które zakłócają ich sen i codzienne życie.

Objawy mają tendencję do ostatniego lub gorzej pierwszym roku lub po menopauzie. Z biegiem czasu, hormony, nawet się na niskim poziomie, a wiele symptomów poprawy lub odejść.