martwicze zapalenie jelit – przegląd wątek

Martwicze zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy jest zakażenie i zapalenie jelit. Jest to najczęściej u niemowląt, które urodziły się wcześnie (za wcześnie). Wiele noworodki, które mają pójść do zdrowego życia. Jednak, jeżeli się ciężkie zakażenia, może spowodować poważne uszkodzenie jelita, które mogą być śmiertelne. Niektóre dzieci mogą mieć bieżące problemy z trawieniem, wzrostu lub rozwoju.

Lekarze nie są pewni, co jest przyczyną tego stanu. Może się zdarzyć, gdy immunologiczne i trawienne systemy nie tworzą się w odpowiedni sposób. Może się to zdarzyć, gdy dziecko rodzi się wcześnie lub gdy występują problemy w czasie ciąży lub porodu.

Eksperci nie wiem, czy karmienie formułę noworodka może prowadzić do martwicze zapalenie jelit. Oni wiedzą, że choroba jest znacznie mniej powszechne u dzieci karmione mlekiem matki.

Niektórzy lekarze zalecają probiotyki, aby zapobiec martwiczego zapalenia jelit u niektórych niemowląt, które są narażone na to. Probiotyki są bakterie, które pomagają utrzymać naturalną równowagę mikroflory) organizmy (w jelitach.

Obrzęk, delikatne, czerwone, błyszczące lub brzucha; Zaparcie; Ciemne, czarne lub krwawe stolce; Niska lub niestabilna temperatura ciała; Dreszcze i gorączka; Szybkie bicie serca i oddychania; Nie chciał jeść; Wymioty; Są mniej aktywne lub posiadające niewiele energii.

Objawy zależą od tego, jak poważny jest problem. Mogą one obejmować

Lekarz zapyta o objawy Twojego dziecka i przeszłość zdrowia. Lekarz może wykonać testy, takie jak

Twoje dziecko będzie leczony w szpitalu oddziale intensywnej terapii noworodka (noworodków). Leczenie trwa zwykle od 3 do 10 dni. Może to trwać dłużej, jeśli stan jest poważny. Leczenie obejmuje podawanie dożylne (IV), podawanie antybiotyków i rurki, która przechodzi w nos do żołądka w celu usunięcia dodatkowych płynów i gazu z cienkiego.

X-ray z brzucha Twojego noworodka; Test, aby sprawdzić, krew w stolcu dziecka (krew utajona w kale testu); Testy sprawdzające dla bakterii w kale, krwi, moczu lub płynu mózgowo-rdzeniowego.