Lyme diagnostyka i leczenie chorób

Bull’s- wysypka oko boreliozy jest charakterystyczny. Jeśli zostały wystawione na kleszcza i mieć wysypkę, to wystarczy, aby postawić diagnozę. Ale jeśli nie masz takiej wysypki, choroba z Lyme jest trudna do zdiagnozowania. To naśladuje innych chorób, takich jak grypa i zapalenie stawów, a tam jest często długi upływ czasu pomiędzy objawami.

Okulary, otwieracze do butelek, szczypce – stosujemy dziesiątki urządzeń wspomagających codziennie, bez nich nie ma wiele nie mogliśmy zrobić; Kiedy więc reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów lub inny warunek stawia hamulce na tym, co robisz, to dlaczego nie rozszerzyć swoje zestaw narzędzi obejmuje kilka pomocnych urządzeń, które sprawiają, że łatwiej jest robić rzeczy, które lubisz?

Osoby, które zostały utwardzone często mają dodatnie testy krwi na boreliozę od wielu lat, zwiększając ryzyko błędnej diagnozy.

Typowe leczenie we wczesnym stadium choroby z Lyme jest oczywiście 21-dni antybiotyków doustnych, zazwyczaj doksycyklina, amoksycylina lub cefuroksym, które zwykle zabija bakterie i zapobiega późniejsze objawy. Krótsze cykle leczenia może być również skuteczne. Osoby leczone na wczesnym etapie zakażenia zwykle odzyskać szybko i całkowicie.

Nawet jeśli nie jest diagnozowane we wczesnych stadiach choroby z Lyme można jeszcze skutecznie leczone antybiotykami. W niektórych przypadkach choroba ta nie wydaje się, aby w pełni odpowiedzieć na antybiotyk; jeśli nie, pomocy należy szukać w specjalistycznej klinice choroby z Lyme.

Niektórzy ludzie mogą być podawane antybiotyki, aby spróbować zapobiec chorobie z Lyme. Antybiotyki w celu zapobiegania chorobie z Lyme są zwykle tylko podane, gdy kleszcz został zidentyfikowany jako kleszcza jelenia, dołączony przez co najmniej 36 godzin, a dana osoba była w regionie, gdzie istnieje duże ryzyko zarażenia chorobą z Lyme.

ŹRÓDŁA

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Aktualny.