łożyskowe objawy abruption

Krwawienie z pochwy, bóle brzucha, bóle pleców, tkliwość macicy; Gwałtowne skurcze macicy, często przychodzi jedno prawo po drugim

Kiedy udać się do lekarza

Przedwczesne odklejenie łożyska jest najbardziej prawdopodobne w ostatnim trymestrze ciąży, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku tygodni przed porodem. Klasyczne objawy podmiotowe i przedmiotowe przedwczesne odklejenie łożyska m.in.

Ból brzucha i pleców często zaczynają się nagle. Ilość krwawień mogą się znacznie różnić, a nie musi odpowiadać, ile łożysko jest oddzielony od wewnętrznej ściany macicy. Jest nawet możliwe, aby mieć poważne abruption łożyskową i bez widocznego krwawienia, jeśli krew zostaje uwięziona wewnątrz macicy przez łożysko.

W niektórych wypadkach łożyska oderwanie rozwija się wolno. Jeśli tak się stanie, można zauważyć lekką, przerywany krwawienia z pochwy. Twoje dziecko może nie rosną tak szybko, jak się spodziewano, a może masz niski płynu owodniowego (małowodzie) lub innych powikłań.

Szukają pomocy w nagłych wypadkach, jeśli wystąpią jakiekolwiek klasyczne oznaki lub objawy przedwczesne odklejenie łożyska, w tym

Krwawienie z pochwy, ból brzucha, ból pleców Ciężkie; Gwałtowne skurcze macicy