Leki dla menopauzy i okołomenopauzalnym: HRT, ERT, leki przeciwdepresyjne i inne

Leki mogą pomóc uporać się z uciążliwych objawów menopauzy. Niektóre leki zawierają hormony, a niektórzy nie.

Jeśli objawy są wynikiem wczesnej menopauzy wniesiona w dniu poprzez swoje jajniki usunięty wraz z macicy, można rozważyć terapię estrogenu (ET). Jednak ET może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych w małej ilości kobiet.

Krótkotrwałe, HT niskiej dawki lub ET może być stosowany przez okres do 4 do 5 lat, z regularnych badań kontrolnych. Może to dobrze dla wielu kobiet, które przekonają się, że ich objawy menopauzy nie ustąpi w ciągu tego okresu czasu.

Pigułki antykoncepcyjne regulują krwawienie miesiączkowe i może złagodzić objawy menopauzy do tej. Nie są one stosowane po menopauzie; pigułki progesteronu i IUD lewonorgestrel zwolnić formę progesteronu do macicy. Zmniejsza to ciężkie, nieregularne miesiączki. Niektóre kobiety mają skutki uboczne; Niskie dawki estrogenów pochwy (krem, tabletki, lub pierścień) zmniejsza suchość i innych zmian tkankowych w okolicach pochwy; Terapia hormonalna (HT) w tabletkę, plaster, pierścień pochwy, żel lub postaci kremu można stosować do leczenia objawów menopauzy. Eksperci zalecają, że HT być używane tylko na najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy okres czasu. ; Bioidentical hormony hormony bioidentical są wykonane w laboratorium jest podobny do hormonów ludzkich produkcji. Ale nie są one dobrze zbadane i mogą nosić te same zagrożenia dla zdrowia, że ​​tradycyjna HT robi. 3 Każda forma terapii hormonalnej jest najlepiej przyjmować w tak krótkim czasie, jak to możliwe; Terapia estrogenowa (ET) jest stosowany w zapobieganiu osłabienia kości i poważne objawy, które pochodzą z nagłym początku menopauzy; Testosteron Testosteron z estrogenem jest czasem wykorzystywane do objawów menopauzy, które nie powodują ulepszenia terapii estrogenem. Ale to nie jest zatwierdzony przez FDA, ponieważ ryzyko nie są jeszcze w pełni znane. Testosteron estrogenów prowadzi to samo ryzyko jak leczenie estrogenem (zakrzepów, udaru mózgu, rak piersi), jak również ryzyka testosteronu i skutków ubocznych.

Leki przeciwdepresyjne Leki przeciwdepresyjne mogą zmniejszyć liczbę i nasilenie uderzeń gorąca. Mogą one również pomóc w rozdrażnienie, depresję i zły humor; Klonidyna, wysokie ciśnienie krwi medycyny, może zmniejszyć liczbę i nasilenie uderzeń gorąca. 4 Niektóre kobiety mają skutki uboczne związane z niskim ciśnieniem krwi; Gabapenti; (Neurontin) jest lekiem leków przeciwdrgawkowych. To może zmniejszyć liczbę i nasilenie uderzeń gorąca. 5 Możliwe działania niepożądane to senność, zawroty głowy i obrzęk; Ospemifen (Osphena) jest stosowany w celu zmniejszenia pochwy zmian, które mogą uczynić płci bolesne.