leki bez recepty oraz produkty-środki przeciwbiegunkowe

Istnieją dwa rodzaje leków, które pomagają zatrzymać biegunkę, te, które zagęścić stolca i te, które powolne skurcze jelit.

Antispasmodi; Produkty przeciwbiegunkowe spowolnić skurcz jelita. Loperamid (składnik aktywny w takich produktach jak Imodium i Pepto biegunki kontroli) jest przykładem takiego preparatu. Niektóre produkty zawierają zarówno składniki zagęszczające i przeciwskurczowe.

Aby uzyskać więcej informacji na temat objawów i leczenia biegunki, zobacz tematy biegunki, wiek 12 lat i starszych oraz biegunka, Wiek 11 i młodszych.

Użyj przeciwbiegunkowe, jeśli masz biegunkę dłużej niż 6 godzin. Nie należy stosować tych leków, jeśli masz krwawą biegunkę, wysoką gorączkę lub inne objawy poważnej choroby; Przeczytaj i przestrzegaj wszystkich wskazówek na etykiecie. Pamiętaj, aby wziąć zalecanej dawki; Długotrwałe stosowanie nie jest zalecane. Aby uniknąć zaparć, przerywać przyjmowania leków przeciwbiegunkowe, jak tylko stołki zagęścić; Jeśli dziecko lub nastolatek dostaje ospa wietrzna lub grypa, nie leczyć objawy z lekami, które zawierają salicylan bizmutu (jak Kaopectate i Pepto-Bismol) over-the-counter. Jeśli dziecko miało tego rodzaju medycyny i on lub ona ma zmiany w zachowaniu z nudnościami i wymiotami, należy skontaktować się z lekarzem. Objawy te mogą być wczesnym objawem zespołu Reye’a, rzadkiej, ale poważnej choroby; Zapytaj swojego lekarza, jeśli dziecko w wieku poniżej 12 powinien wziąć te leki.