Leczenie raka trzustki

Trzustka to gruczoł około 6 cali czyli; kształcie cienkiej gruszki leżącej na boku. Szerszy koniec trzustki; nazywa się głowa, środkowa sekcja nazywa się ciało, a wąski koniec jest; zwany ogon. Trzustka leży pomiędzy żołądka i kręgosłupa. Zwiększają Anatomia trzustki. Trzustka ma trzy obszary: głowa, ciało i ogon. Znajduje się w pobliżu brzucha żołądka, jelit i innych narządów.

Trzustka ma dwa główne zadania w organizmie

Soki trawienne są przez zewnątrzwydzielniczych komórek trzustkowych i; hormony są przez endokrynnych komórek trzustki. Około 95% z trzustki; nowotwory rozpocząć w zewnątrzwydzielniczych; komórki.

To podsumowanie jest około zewnątrzwydzielniczej trzustki .; Więcej informacji na temat hormonalnego raka trzustki, patrz podsumowanie trzustkowych Neuroendokrynnych nowotworów (guzy komórek wysp) traktowanie.

Więcej informacji na temat raka trzustki u dzieci, patrz zestawienie w sprawie niezwykłych nowotworów dzieciństwa Traktowania.

Wszystko, co zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę nazywa się czynnikiem ryzyka. Uwzględniając czynnik ryzyka nie oznacza, że ​​można zachorować na raka; nie uwzględniając czynniki ryzyka nie oznacza, że ​​nie dostaniesz raka. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli podejrzewa, że ​​może być zagrożone.

Ryzyko; Czynniki raka trzustki obejmują następujące

Rak trzustki nie może powodować wczesne oznaki lub objawy. Objawy mogą być spowodowane rakiem trzustki lub innych warunków. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z poniższych

raka trzustki jest trudny do wykrycia i diagnozy dla; następujące powody

Rak trzustki jest zwykle diagnozowane za pomocą testów i procedur; które sprawiają, że zdjęcia z trzustki i terenu wokół niego. Proces stosowany; dowiedzieć się, czy komórki rakowe rozprzestrzeniły się wewnątrz i wokół trzustka jest; nazywa postoju. Testy i procedury; do wykrywania, diagnozowania i stadium raka trzustki są zwykle wykonane w tym samym; czas. W celu zaplanowania leczenia, ważne jest, aby wiedzieć stadium; choroby i czy rak trzustki może być usunięty chirurgicznie.

Poniższe testy; można stosować procedury

Rokowanie (szanse na wyleczenie) i możliwości leczenia zależy od następujących

Rak trzustki może być kontrolowana tylko wtedy, gdy znajduje się przed nim; rozprzestrzenił, kiedy może być całkowicie usunięty chirurgicznie. Jeśli nowotwór rozprzestrzenił, leczenie paliatywne może poprawić jakość tego życia pacjenta poprzez kontrolę; Objawy i powikłania tej choroby.

Proces stosowany, aby dowiedzieć się, czy nowotwór rozprzestrzenił się w obrębie trzustki lub do innych części ciała jest nazywana postoju. Informacje zebrane w procesie przemieszczania określa stadium choroby. Ważne jest, aby znać stadium choroby w celu zaplanowania leczenia. Wyniki niektórych badań stosowane do diagnozowania raka trzustki, często są używane także do etapu choroby. Zobacz sekcję Informacje ogólne

Rak może rozprzestrzeniać się przez tkankę, układ limfatyczny, a krew

Gdy nowotwór rozprzestrzenia się na innej części ciała, to nazywa się przerzutów. Komórki nowotworowe zerwać z którym zaczęli (guza pierwotnego) i podróż przez układ limfatyczny lub krwi.

Z przerzutami nowotworu jest tego samego typu jak na raka pierwotnego nowotworu. Na przykład, w przypadku raka trzustki, rozprzestrzenia się do wątroby, komórki raka wątroby są w rzeczywistości trzustkowe komórki nowotworowe. Choroba jest przerzutowy rak trzustki, rak wątroby nie.

W fazie 0, nieprawidłowe komórki znajdują się w wyściółce trzustki. Te nieprawidłowe komórki mogą się i rozprzestrzenianiu się raka do pobliskiej normalnej tkance. Etap 0 nazywany również raka in situ.

W etapie I, nowotwór powstaje i jest; znaleziono tylko w trzustce. Etap I dzieli się; Etap IA i; Etap IB, w zależności od wielkości guza.

W etapie II, rak może się rozprzestrzenić do pobliskiego tkanek i narządów, a może się rozprzestrzenić do węzłów chłonnych w pobliżu trzustki. Etap II dzieli się; etap IIA i; Etap IIB, w przeliczeniu na którym; nowotwór rozprzestrzenił.

W etapie III, nowotwór rozprzestrzenił się na głównych naczyń krwionośnych w okolicy trzustki i może się rozprzestrzenić do okolicznych węzłów chłonnych.

W etapie IV, rakiem może być dowolnej wielkości i rozprzestrzeniania się do odległych narządów, takich jak wątroba, płuca i jamy otrzewnej. Może on mieć również rozprzestrzeniać narządów i tkanek, w pobliżu trzustki lub do węzłów chłonnych.

Nawracające trzustki; rak jest rakiem, który ma nawrót (come back) po tym jak został potraktowany. Rak może pochodzić; powrotem w trzustce lub inne; Części ciała.

Różne rodzaje leczenia są dostępne dla pacjentów z rakiem trzustki. Niektóre zabiegi są standardowe (obecnie stosowane leczenie), a niektóre z nich są badane w próbach klinicznych. ZA; Leczenia klinicznego jest badanie badania mają pomóc poprawić obecny; zabiegi lub uzyskać informacje na temat nowych metod leczenia chorych na raka .; Podczas badań klinicznych wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż; Standardowe leczenie, nowa; Leczenie może stać się standardową terapią. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Jednego z następujących rodzajów operacji może być używany do wyjmowania guza

Jeśli rak się rozprzestrzenił i nie może być usunięta, po; rodzaje operacji paliatywnej może być; zrobić, aby złagodzić objawy i poprawić jakość życia

Promieniowanie; leczenie jest leczeniem nowotworu, który korzysta z wysokiej energii promieniowania X lub innych rodzajów promieniowania do zabijania komórek nowotworowych lub zachować je od uprawy. Istnieją dwa rodzaje radioterapii. Zewnętrzna radioterapia wykorzystuje urządzenia poza ciałem do wysyłania promieniowania w kierunku nowotworu. Radioterapii zastosowań wewnętrznych substancją radioaktywną uszczelniony w igły, nasiona, przewody, lub cewniki, które są wprowadzane bezpośrednio do lub w pobliżu raka. Sposób radioterapia jest uzależnione od rodzaju i stadium zaawansowania raka poddanego leczeniu.

Chemioterapia jest leczenie raka, który wykorzystuje leków do zatrzymania wzrostu komórek nowotworowych, poprzez zabijanie komórek lub zatrzymanie ich podziału. Po chemioterapii przyjmuje się doustnie lub dożylnie lub mięśni, leki dostają się do krwiobiegu i może osiągnąć komórki nowotworowe w całym ciele (chemioterapii systemowej). Po chemioterapii jest umieszczony bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego, narządu lub jamy ciała, takich jak brzuch, leki głównie komórek nowotworowych w tych obszarach (chemoterapia regionalnych). Połączenie chemioterapii jest leczenie za pomocą więcej niż jeden lek przeciwnowotworowy. Sposób, w jaki chemioterapii jest uzależnione od rodzaju i stadium raka leczonych.

Rak trzustki

Terapia radiochemioterapię łączy chemioterapię i radioterapię, aby zwiększyć efekty obu.

Ukierunkowane leczenie jest sposób leczenia, który wykorzystuje leków lub innych substancji w celu identyfikacji i komórki raka attack bez szkody dla zdrowych komórek. inhibitory kinazy tyrozynowej (TKI) są leki ukierunkowane na leczenie, które potrzebne do nowotwory urosły sygnały bloku. Erlotynib jest rodzajem TKI stosowany w leczeniu raka trzustki.

Rak trzustki

Ból może pojawić się, gdy guz naciska nerwów lub innych organów; przy trzustki. Gdy ból medycyna nie jest na tyle, że istnieją zabiegi; działanie na nerwy w brzuch; złagodzić ból. Lekarz może wstrzyknąć lek w okolicach dotkniętych; nerwów lub może wyciąć nerwów blokowania uczucie bólu. Radioterapia; z lub bez chemioterapii może również pomóc złagodzić ból poprzez zmniejszenie guza .; Zobacz podsumowanie na ból

Chirurgiczne usunięcie trzustki może wpłynąć na jego zdolność do podejmowania enzymy trzustkowe, które pomagają w trawieniu pokarmów. W efekcie, pacjenci mogą mieć problemy z trawieniem i; absorbowania substancji odżywczych do organizmu. Aby zapobiec niedożywieniu, lekarz może przepisać leki; które zastępują te enzymy. Zobacz podsumowanie na temat żywienia w opiece nad Rakiem

Ta sekcja opisuje podsumowanie zabiegi, które są badane w badaniach klinicznych. Może nie wspominając badane każdy nowy zabieg. Informacja o badaniach klinicznych jest dostępna w witrynie internetowej.

terapia biologiczna jest zabiegiem, który korzysta z systemu immunologicznego pacjenta do walki z rakiem. Substancje wprowadzone przez organizm lub wykonane w laboratorium są wykorzystywane w celu zwiększenia, bezpośredni, lub przywrócić naturalne mechanizmy obronne organizmu przed rakiem. Ten rodzaj leczenia raka jest również nazywany Biotherapy lub immunoterapię.

Dla niektórych pacjentów biorących udział w badaniu klinicznym może być najlepszym wyborem leczenia. Badania kliniczne są częścią procesu badań nad rakiem. Badania kliniczne są wykonywane, aby dowiedzieć się, czy nowe metody leczenia raka są bezpieczne i skuteczne lub lepsze niż leczenie standardowe.

Wiele z dzisiejszych standardowych metod leczenia raka są oparte na wcześniejszych badaniach klinicznych. Pacjenci biorący udział w badaniu klinicznym mogą otrzymywać standardowe leczenie lub być jednym z pierwszych, aby otrzymać nowe leczenie.

Pacjenci, którzy biorą udział w badaniach klinicznych także pomóc poprawić sposób rak będzie traktowana w przyszłości. Nawet jeśli badania kliniczne nie prowadzą do nowych, skutecznych metod leczenia, często odpowiedzi na ważne pytania i pomóc przenieść badania do przodu.

Niektóre badania kliniczne obejmują jedynie pacjentów, którzy nie otrzymali jeszcze leczenia. Inne zabiegi testowe badania dla pacjentów, u których nowotwór nie lepsi. Istnieją również badania kliniczne, że testowanie nowych sposobów, aby zatrzymać raka powtarzaniu (wraca) lub zmniejszyć skutki uboczne leczenia nowotworów.

Badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju. Zobacz sekcję Opcje leczenia, który podąża za linkami do badań klinicznych prądu leczenia. Zostały one pobrane ze szczegóły badań klinicznych.

Niektóre z tych testów, które zostały dokonane w celu zdiagnozowania raka lub dowiedzieć się stadium nowotworu może być powtórzony. Niektóre testy zostaną powtórzone, aby zobaczyć, jak dobrze leczenia działa. Decyzje o tym, czy kontynuować, zmienić lub przerwać leczenie może opierać się na wynikach tych badań.

Niektóre z tych testów nadal będą wykonywane od czasu do czasu, po zakończeniu leczenia. Wyniki tych badań mogą wykazać, czy twój stan uległ zmianie lub jeśli nowotwór powtarzały (wrócić). Testy te są czasami nazywane testy następcze lub kontrolne.

Leczenie stadium I i II stadium raka trzustki można zaliczyć; następujący

I etap raka trzustki i raka trzustki II etap. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Leczenie stadium III trzustki; Rak może obejmować następujące

III etap raka trzustki. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Leczenie IV stadium raka trzustki; Rak może obejmować następujące

IV stadium raka trzustki. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Leczenia nawrotu raka trzustki może obejmować; następujący

wznowy raka trzustki. Porozmawiaj z lekarzem o badaniach klinicznych, które mogą być właśnie dla Ciebie. Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

rak trzustki, widoczne są następujące

Aby uzyskać ogólne informacje na raka i innych zasobów z National Cancer Institute, zobacz następujące

To podsumowanie informacji nowotwór aktualne informacje na temat leczenia raka trzustki. To ma na celu informowanie i pomóc pacjentom, rodzin i opiekunów.

Redakcja Adult Treatment.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzieć na pytanie naukowe, takie jak to, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Próby są oparte na dotychczasowych badaniach i co zostało nauczył się w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na określone pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, zbierane są informacje na temat wpływu nowego sposobu leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż obecnie używany, nowy leczenia może stać się “standard”. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.