Leczenie nowantron dla MS: zastosowań, efekty uboczne, i nie tylko

Nowantron jest lek, który polega na tłumieniu układu odpornościowego, aby zmniejszyć jego atak na osłonki mielinowej otaczającej nerwy. To może spowolnić wzrost niepełnosprawności i zmniejszenie częstości nawrotów u osób z pogorszeniem form nawracającym-przelewów, progressive-nawracającego i wtórnym postępującym SM.

Jeśli masz progresywna nawracającą postacią stwardnienia rozsianego (PRM), będziesz mieć różne ataki objawów, zwane nawrotów. Może lub nie może w pełni dojść do siebie po tych rozbłysków. Między nawrotów choroby nadal gorzej powoli; PRMS jest najmniej popularny rodzaj stwardnienia rozsianego. Wpływa około 5% osób z chorobą; Może nie być w stanie odwrócić tę chorobę, ale istnieją leki, które mogą złagodzić objawy i dokonać nawroty mniej dotkliwe, a zdarzają się rzadziej.

Novantrone jest podawany bezpośrednio do żyły poprzez dożylne (IV) kroplówki. Leczenie może odbywać się w ośrodku leczenia co trzy miesiące.

Przed rozpoczęciem leczenia Novantrone następujące testy będą miały

Przed rozpoczęciem Novantrone, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z następujących warunków

Twój neurolog omówi potencjalnych korzyści i zagrożeń związanych z Novantrone z Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, omówić je z lekarzem.

* Pacjenci, którzy mają lub miały choroby serca lub leczenia raka nie powinni przyjmować Novantrone. Poważne skutków ubocznych może spowodować. Lekarz powinien dokładnie sprawdzić znaki ostrzegawcze przed rozpoczęciem leczenia lekiem Novantrone.

Plan się w centrum leczenia około dwóch godzin, aby uzyskać Novantrone. W tym czasie zostanie podany lek przez kroplówkę. Noś wygodne, ciepłe ubranie.

Pielęgniarka będzie sprawdzać ciśnienie krwi, puls, i wagę przed leczeniem i przejrzeć wyniki testu wstępnego leczenia.

Przynieś coś do zajmowania czasu, takich jak książki.