Leczenie bólu szyi domu

Nawet jeśli potrzebujesz pomocy medycznej, takich jak leki na receptę za ból szyi, następujące środki lecznicze domu pomogą przyspieszyć regenerację.

Nie ma mocne dowody, że albo ciepło lub lodu pomoże. Ale to nie zaszkodzi ich spróbować.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz

Ważnym elementem leczenia domowego uczy, jak zachować od znowu ból szyi. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz prewencji.

Za pomocą poduszki elektrycznej na niskim lub średnim ustawieniu na 15 do 20 minut co 2 lub 3 godziny; Wziąć ciepły prysznic zamiast jednej sesji z opuszki ogrzewania; Można kupić jednorazowego użytku okłady cieplne, które trwają aż do 8 godzin; Spróbuj okład z lodu przez 10 do 15 minut co 2 do 3 godzin.

Łatwość z powrotem do normalnych codziennych czynności, jak tylko jest to możliwe. Ruch pomaga mięśnie mocne; Należy unikać działań, takich jak podnoszenie i sportu, które sprawiają ból i sztywność gorsze; Czy ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, aby utrzymać szyję elastyczne i silne i zapobiegać sztywność; Unikać lub zmiany jakichkolwiek działań, które mogą powodować ból szyi, takich jak siedzi przez długi czas przy komputerze lub robi zbyt wiele nad głową w czasie; Delikatnie masować ani pocierać powierzchnię w celu łagodzenia bólu i zachęcić przepływ krwi. Nie masować obszar rannych jeśli powoduje ból. bez recepty kremy lub żele, takie jak Bengay, może przynieść ulgę w bólu.

Paracetamol (takich jak Tylenol) może pomóc złagodzić ból; Niesteroidowe leki przeciwzapalne, ibuprofen (np Advil) i naproksen (Aleve, takich jak), może pomóc w łagodzeniu bólu i zmniejszenia stanu zapalnego.

Spróbuj zmniejszyć stres i napięcie w pracy i domu; Praktykować ćwiczenia relaksacyjne; Rozważyć coraz masażu; Przestań palić. Palenie spowalnia gojenie ponieważ zmniejsza dopływ krwi i naprawy tkanek opóźnienia; Ćwicz regularnie, w tym ćwiczenia aerobowe, takie jak spacery.