Korzyści odżywcze kukurydzy

Nic nie mówi latem całkiem jak kolba kukurydzy – być może ze względu na korzenie klimatycznych Wegetarianinem jest. Naukowcy uważają mieszkańcy środkowego Meksyku opracowany z kukurydzy teosinte, dzikiej trawy, co najmniej 7000 lat temu. Znany również jako kukurydzy, kukurydza rozprzestrzenia na północy do południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i na południe do Peru. Columbus nabyte kukurydzę z Indianami w Ameryce i przyniósł go z powrotem do Hiszpanii. Stamtąd rozprzestrzenił się do Europy Zachodniej, aw czasie, z resztą Worl; Kukurydza jest obecnie produkowana na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Dzisiaj, liczne odmiany są uprawiane, ale najczęściej są krzemienia, dent, słodka i popcorn. Kukurydzy są pożywne, zapewniając włókna, co ułatwia trawienie, a także kwas foliowy, tiamina, fosfor, witaminę C, magnez (około 10% dziennego wartości dla każdego). I tylko dla zabawy, zanim ugryzie do tej kolby na następnym grillu, przyjrzeć się bliżej: średni ucho ma 800 pestek, rozmieszczonych w 16 rzędach, z jednej nici jedwabnych dla każdego jądra.

Grillowana kukurydza Confetti Slaw

Sprawia, że ​​8 porcji

Składniki

6 kłosy

1 czerwona papryka

2 papryki jalapeno

sprayu

1 łyżeczka oliwy z oliwek

1 pęczek (około sześciu łodygi) zielone cebule

1 łyżka soku z limonki

2 łyżki posiekanego świeżego tymianku lub bazylii lub kolendry

1 łyżeczka soli

pieprz do smaku

Kierunki

1. Przygotować grilla.

2. Shuck, pranie i suche kukurydzy i płaszcz z sprayu. Umyć paprykę, pokroić na ćwiartki, a płaszcz z sprayu.

3. Umieść kukurydzy i papryki na grillu przez około 10 do 15 minut, obracając się często, aż kukurydza jest lekko rumiane.

4. jądra Cut off kolby kukurydzy i papryki pokroić w rozmiarze zbliżonym do ziaren kukurydzy.

5. Połącz kukurydza, papryka, oraz pozostałe składniki. Doprawić solą i pieprzem i wymieszać dobrze. Schłodzić przez 1-2 godzin.

6. Podawać schłodzone lub w temperaturze pokojowej na wierzchu ryby z grilla, w miękkich tortille kukurydziane z mięsa lub ryb, jako dip z pita pieczone chipsy albo jako kolorowe danie.

Porcji: 107 kcal, 3 g białka, 24 g węglowodanów, 1 g tłuszczu (0 g tłuszczów nasyconych, 0 g tłuszcze trans), 0 mg cholesterolu, 3 g błonnika, 297 mg sodu. Kalorie z tłuszczu: 11%.

ŹRÓDŁA

Odniesienie jedzenie: “A-kukurydza-ing I.”

NutritionData: “Kukurydza, słodki, żółty, gotowane, gotowane, odsączone, bez soli”.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …