Inne nazwy bezdechu sennego

W tym dr Susan Redline Harvard Medical School / Brigham Hospital damska omawia jej ciągłe badania bezdechu we śnie. Bezdech senny jest częstym zaburzeniem, które może zwiększyć ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca), niewydolność serca, otyłość i cukrzycę.

Jednym z projektów, dr Redline, The Heartbeat badaniu jest porównanie metod leczenia bezdechu sennego, aby zobaczyć, czy oni obniżyć ryzyko chorób serca. Wyniki tych badań, który jest finansowany przez ustawę Recovery i Reinwestowanie amerykańskiej 2009 roku, może przyczynić się do zmniejszenia liczby zgonów z ataków serca i udarów mózgu.

To pokazuje, jak Jim, ojciec dwóch dziewczynek, poradziła sobie z posiadaniem bezdechu sennego. Objawy takie jak budzi się zmęczony i zasypianie podczas jazdy na długich dystansach wykonany Jim chodzi o jego zdrowie. Choć Jim spał, jego żona zauważył chrapanie i długie okresy ciszy obserwowani przez westchnienia.

Chcąc lepszą jakość życia, Jim szukał porady swojego lekarza, który zalecił badanie snu. W wyniku badań snu Jim zdiagnozowano ciężkiego obturacyjnego bezdechu sennego i wyznaczonym leczenia maszyny CPAP. CPAP zapewnia łagodne ciśnienie powietrza, aby utrzymać drogi oddechowe otwarte podczas snu.

Komunikat dotyczący dyrektora

Jim wyjaśnia, że ​​dostosowanie się do leczenia CPAP trudno było na początku, a jego niezdolność do trzymać się leczenia doprowadziło do większej liczby objawów. Jednak po regularnego korzystania z urządzenia CPAP, Jim czuje się lepiej i ma więcej energii do wykonania czynności z jego dziećmi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat życia z bezdech senny i zarządzania, należy przejść do zagadnień związanych ze zdrowiem bezdech senny artykułu.

Zaburzenia snu i mało snu: Poprawa zdrowia poprzez badania