fenotiazyny (droga pokarmowa, droga pozajelitową, doodbytniczo) środki ostrożności

Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy leczenia tym lekiem. Pozwoli to dawka zostać zmienione w razie potrzeby do swoich potrzeb.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby zmniejszyć stopniowo ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia. Pozwoli to uniknąć skutków ubocznych i zachować swój stan z coraz gorzej.

Nie należy przyjmować leku w ciągu 2 godzin od przyjęcia środków zobojętniających lub lek na biegunkę. Biorąc te produkty zbyt blisko siebie może spowodować, że lek mniej skuteczne.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie (leki, które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany, Medycyna dla napadów; mięśniowe zwiotczające; lub znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Przed użyciem jakiegokolwiek receptę lub over-the-counter (OTC) lekarstwo na przeziębienia lub alergii, skontaktować się z lekarzem. Leki te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na udar cieplny lub innych niepożądanych efektów, takich jak zawroty głowy, suchość w ustach, zaburzenia widzenia, i zaparcia, podczas gdy pacjent przyjmuje fenotiazyna.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań (takie jak elektrokardiogram EKG lub EKG [] odczytów, test, test gonadoreliny metyrapon, testów na fenyloketonurię i testów moczu bilirubiny) mogą mieć wpływ tego leku.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji, leczenia stomatologicznego lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa w zarzutem, że używasz tego leku. Biorąc fenotiazyny razem z lekami, które są wykorzystywane podczas operacji, zabiegów dentystycznych, lub zabiegów ratowniczych może nasilać depresję OUN lub powodować niskie ciśnienie krwi.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Nawet jeśli lek zostanie podjęta dopiero przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Fenotiazyny może powodować zaburzenia widzenia, trudności w czytaniu lub inne zaburzenia widzenia, zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach leczenia. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są w stanie dobrze widzieć. Jeśli problem nadal występuje lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nadal występuje lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może sprawić, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów podczas przyjmowania tego leku, ponieważ przegrzanie może spowodować udar cieplny. Ponadto, gorące kąpiele lub sauny może powodować zawroty głowy lub omdlenia podczas przyjmowania tego leku.

Lek ten może również sprawić, że bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur. Ubierz się ciepło podczas zimnej pogody. Należy uważać, aby podczas długotrwałego narażenia na działanie zimna, tak jak w sportach zimowych lub kąpiel w zimnej wodzie.

Fenotiazyny może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Fenotiazyny może spowodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż jest to normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować wysypkę skórną, świąd, zaczerwienienie lub inne przebarwienia skóry lub poważne oparzenia słoneczne. Po rozpoczęciu przyjmowania leku

Fenotiazyny może spowodować twoje oczy są bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych, niż są normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne w okresie czasu (od kilku miesięcy do roku) może powodować zaburzenia widzenia, zmiany w widzeniu barw, lub trudności w widząc w nocy. Kiedy wychodzisz w godzinach dziennych, nawet w pochmurne dni, nosić okulary przeciwsłoneczne, które blokują promieniowanie ultrafioletowe (UV). Zwykłe okulary nie mogą chronić oczy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące rodzaju okulary do noszenia, należy skontaktować się z lekarzem lub okulisty.

Jeśli pacjent przyjmuje ciekłą postać tego leku, uniknąć go na skórę lub odzież, gdyż może to spowodować wysypkę lub inne podrażnienia.

Jeśli pacjent otrzymuje lek przez iniekcję