Fakty i mity na temat depresji – opis tematu

depresja Trends

pomysły ludzi o depresji nie zmienił się na przestrzeni lat. Nowe technologie i nowe badania pokazują, że depresja jest chorobą, tak jak astma czy niewydolności serca.

Mit

Fakt

Depresja nie jest prawdziwe.

To coś w głowie.

To jest leniwy.

Depresja jest chorobą mózgu. Eksperci uważają, że pewne substancje chemiczne w mózgu wychodzić z równowagi, aby spowodować chorobę. Nie powoduje to jedna rzecz. Wiele rzeczy, w tym geny, stresujących wydarzeń, choroby i leki, może spowodować nierównowagę.

Depresja zawsze będzie lepiej sama.

“Leczenie naprawdę nie działa.”

Zazwyczaj można przeczekać.

Kilka osób się nad depresją na własną rękę, ale większość ludzi potrzebuje leczenia. Większość osób cierpiących na depresję można leczyć, a oni wrócić do swoich prac domowych i rutyny. Bez leczenia, depresja może trwać kilka miesięcy lub nawet lat.

Dzieci nie mogą dostać depresji.

Depresja może rozwijać się w każdej grupie wieku, grupy etniczne, grupy gospodarczej i płci.

Depresja dzieje się tylko wtedy, gdy coś złego dzieje się z tobą. Na przykład, można dostać tylko go po nieudanym rozwodu lub utraty pracy.

Depresja może rozpocząć się po coś złego się dzieje, ale inne rzeczy również mogą go wywołać. Leki, problemy hormonalne, poród, i za pomocą alkoholu i narkotyków wszystko może wywołać depresję. Czasami zdarza się, bez wyraźnego powodu.

Jeśli nie możesz przeboleć depresję, jesteś słaby.

Depresja jest chorobą. Jest problem z chemii mózgu, a nie swoją postać. Nie można zmusić się, aby uzyskać nad nim dłużej niż można dokonać astmę lub zawał serca odejść.

Tylko ludzie, którzy są bardzo przygnębiony lub myśli samobójcze potrzebują leku.

Wiele osób z depresją są wspierane przez medycynę. Medycyna może poprawić lub pozbyć się objawów depresji.

s nową serię e-mail na diagnozowania, leczenia i życia z zaburzeniami jedzenia binge