dystrofii plamki

Dystrofii plamki jest rzadką, genetyczną, która powoduje zaburzenia oka utraty wzroku.

zmęczenie oczu lub zmęczenie oczu jest powszechne i uciążliwe warunki. Te objawy to zmęczenie, świąd i pieczenie oczu; zmęczenie oczu rzadko jest poważną chorobą. Środki zdrowego rozsądku w domu, pracy, jak i na zewnątrz może pomóc zapobiec lub zmniejszyć zmęczenie oczu; Ale czasami zmęczenie oczu jest oznaką bazowego warunkiem, że może potrzebować pomocy medycznej. Jeśli eyefatigue utrzymuje się mimo podjęcia prostych środków ostrożności, należy skontaktować się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli zmęczenie oczu związany jest dowcip …

W dystrofii plamki, pigment w komórkach gromadzi się plamki. Z biegiem czasu, substancja ta może uszkadzać komórki, które są krytyczne dla wyraźnego widzenia centralnego. Wizja często staje się rozmyty lub zniekształcony. Zazwyczaj ludzie z dystrofią plamki utrzymują boczną (obwodowa) wizję, więc nie są one całkowicie ślepy.

Istnieją dwa rodzaje dystrofii plamki. Formularz o nazwie “Best choroba” pojawia się zwykle w dzieciństwie i powoduje różnego stopnia utraty wzroku. Druga forma dotyczy dorosłych, zwykle w połowie wieku dorosłym, i zmierza do spowodowania utraty wzroku pogarsza się powoli, że w miarę upływu czasu.

Osoby z chorobą zwykle mają najlepszego jednego rodzica z chorobą. Rodzic przekazuje gen dla ich dziecka.

Dla dorosłych postacią dystrofii plamki, jest to mniej oczywiste, jak warunek jest przekazywana z rodzica na dziecko. Wiele osób z dorosłych postacią dystrofii plamki nie ma innych członków rodziny z chorobą.

Dystrofii plamki są spowodowane przez mutację genetyczną. U niektórych osób, lekarze zidentyfikowali dwa konkretne geny, które są dotknięte.

Mutacje w genie BEST1 Najlepszy przyczyny choroby, a czasami dla dorosłych początek dystrofii plamki. Mutacje w PRPH2 genu powodują wystąpienie dorosłych dystrofii plamki. Jednakże, w większości osób z dystrofią plamki, to jest jasne, który gen wpływa i dokładna przyczyna nie jest znana.

Nie wiadomo, dlaczego mutacje w tych genach prowadzić do narastania pigmentu w plamce. Lekarze też nie wiem dlaczego tylko widzenie centralne jest naruszona.

Niestety, nie ma skutecznego leczenia dystrofii plamki. utrata wzroku zazwyczaj rozwija się powoli, w miarę upływu czasu. Nie jest niczym nowym toku badania dystrofii plamki żółtej, który obejmuje zastosowanie komórek macierzystych.

ŹRÓDŁA

National Institutes of Health: “zwyrodnienie żółtkowate plamki”.

Medterms.

EMedicine.