dystrofia mięśniowa: objawy, diagnostyka, leczenie i

Dystrofia mięśniowa jest grupą chorób, które sprawiają, że mięśnie słabsze i mniej elastyczny w czasie. Jest to spowodowane przez problem w genach, które kontrolują w jaki sposób organizm zachowuje mięśnie zdrowe. Dla niektórych osób choroba zaczyna się wcześnie w dzieciństwie. Inni nie mają żadnych objawów, aż do ich nastolatków i dorosłych w średnim wieku.

Jak dystrofia mięśniowa wpływa Ty lub Twoje dziecko zależy od rodzaju. Stan większości ludzi będzie jeszcze gorzej z czasem, a niektórzy ludzie mogą stracić zdolność chodzić, mówić, ani dbać o siebie. Ale to nie zdarza się każdemu. Inni ludzie mogą żyć przez wiele lat z łagodnymi objawami.

Co wszyscy muszą wiedzieć o krztusiec (koklusz)? Tom Clark poprosił epidemiolog, MD, MPH, Narodowego Centrum CDC Szczepień oraz chorób układu oddechowego; Czym jest krztusiec; Krztusiec jest infekcja bakteryjna to wysoce zaraźliwa, i to także szczepionka zapobiec. Zwłaszcza w małych dzieci i osób nieszczepionych, powoduje poważne kaszel, co jest powodem, dla nazwy “koklusz; Jaki rodzaj infekcji powoduje krztusiec, jest to …

Istnieje ponad 30 gatunków w dystrofii mięśniowej, a każdy z nich jest różna w oparciu

Ludzie zazwyczaj jednym z dziewięciu głównych form choroby

Istnieje wiele metod leczenia, które mogą pomóc utrzymać mocne i elastyczne mięśnie, a naukowcy poszukują nowych, too.The ważną rzeczą jest, aby leczenie trzeba i znaleźć wsparcie.

Geny, które powodują I; Mięśnie wpływać; Wiek, kiedy pierwsze objawy appea; Jak szybko choroba gorzej

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a (DMD) jest najbardziej rozpowszechnioną formą. Dotyczy ona głównie chłopców i zaczyna od wieku 3 i 5; Becker dystrofia mięśniowa Duchenne’a jest podobny, z wyjątkiem łagodniejszy. To także wpływa na chłopców, ale objawy zaczynają później – w wieku pomiędzy 11 i 25; Miotoniczna mięśniowa Duchenne’a jest najczęstszą postacią u dorosłych. Ludzie, którzy go nie mogą się zrelaksować mięśnie po ich zaciągania. To może wpłynąć zarówno mężczyzn jak i kobiet, i to zazwyczaj zaczyna się, gdy ludzie są w ich 20s; Wrodzona dystrofia mięśniowa zaczyna się od urodzenia lub wkrótce potem; Kończyna-Pas dystrofia mięśniowa często zaczyna się w nastolatków i 20s danej osoby; Facioscapulohumeral dystroph mięśniowe; wpływa na mięśnie twarzy, ramion i górnej części ramion. To może wpłynąć na nikogo od nastolatków po osoby dorosłe w wieku 40; Dystalna dystrofia mięśniowa wpływa na mięśnie ramion, nóg, rąk i stóp. To zwykle przychodzi na późniejszym etapie życia, w wieku między 40 a 60; Oculopharyngeal dystrofia mięśniowa zaczyna się w latach 40. i 50. osoby. To powoduje osłabienie mięśni twarzy, szyi i ramion; Dystrofia Emery’ego-Dreifussa dotyka głównie chłopców, zwykle zaczynając w wieku około 10. Ludzie z tej formy często mają problemy z sercem wraz z osłabieniem mięśni.