dożylne osocza

Klasa terapeutyczna: Blood modyfikator agenta

Używa do osocza

wtrysku plazmowy jest używany jako zamiennik wielokrotnego koagulacji (krzepnięcia) u pacjentów z czynnikami nabytych niedoborów spowodowanych chorobą wątroby lub przeszedł operację przeszczepu wątroby lub serca. plazma jest także stosowane w zamian w osoczu u pacjentów z zakrzepowej plamicy małopłytkowej (TTP).

osocza należy podawać tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Osocza dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na osoczu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku osocza w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku osocza w populacji geriatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem plazmy

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z osocza. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje plazmy w szpitalu. osocza jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz może zalecić, aby mieć badania krwi przed podaniem osocza. osocza podana jest oparty tylko na zgodności grupy krwi ABO-.

Lekarz sprawdzi postępy ściśle podczas przyjmowania osocza. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

w osoczu może spowodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, zawroty głowy lub zawroty głowy, problemy z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania plazmy.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu hałaśliwy, obrzęk twarzy, palce, stopy, nogi lub niższe, kłopoty z oddychaniem lub nadwagi. Mogą to być objawy niewydolności krążenia i obrzęku płuc.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz tkliwość, ból, obrzęk, ciepło, przebarwienia skóry i prominentnych żył powierzchownych w miejscu wstrzyknięcia. Te objawy mogą być problemu krzepnięcia krwi spowodowane niskim poziomem białka S.

Użycie zbyt dużo osocza może powodować toksyczność cytrynian lub hipokalcemia (niski poziom wapnia we krwi). Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz splątanie, drgawki, skurcze mięśni, drętwienie lub mrowienie wokół ust, ręki lub nogi, lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

osocza jest wykonany z oddanej krwi ludzkiej. Niektóre ludzkie produkty krwiopochodne przekazały wirusów dla ludzi, którzy otrzymali je, chociaż ryzyko jest niskie. dawców ludzkich i oddanej krwi są zarówno pod kątem wirusów, aby utrzymać niski poziom ryzyka transmisji. Porozmawiaj z lekarzem o tym ryzyko, jeśli są zainteresowane.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie plazmy

Środki ostrożności podczas korzystania z osocza

Skutki uboczne w osoczu